Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Православний церковний календар вересень 2022
  Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого…
 • Анонс: молодіжні зустрічі в Ново-Афонському монастирі м.Львова
  Запрошуємо всіх бажаючих на цикл лекцій з релігієзнавства та…
 • За тверезість!
  Перед кожним з нас стоїть вибір: вживати алкоголь чи не вживати. …
 • Популярне
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
  Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2022 (1)
  Жовтень 2022 (1)
  Вересень 2022 (4)
  Серпень 2022 (2)
  Липень 2022 (3)
  Червень 2022 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Причини залежності від кохання

  Читай також: Залежність від кохання

  Як правило, в залежність від кохання потрапляють люди з низькою самооцінкою, кому не вистачало в дитинстві батьківського тепла і любові (батьки займалися собою або дуже жорстко виховували дитину), або занадто контролювали кожен крок свого чада (дитина була повністю залежна від батьків). Головна особливість залежних - відсутність (нестача) любові до себе. До такої залежності призводять наступні негативні установки, закладені батьками: «Ревнує, значить любить», «Любов - це страждання», «Б'є, значить любить»...

  sweety girls - формат онлайн побачень в умовах карантину


  Причини залежності від кохання


  Читайте також:
  Залежність від кохання


  Іноді батьки дають пряму вказівку до дії: «Ось закохаєшся і намотаєш сопель на кулак!», «Жінки підступні й небезпечні. Дивись в обидва, щоб тебе якась вертихвістка не обкрутила!»,«Чоловікам тільки одного потрібно! Пограється з тобою і кине!». І зачіпка (емоційна реакція) виникає тільки в тієї людини, яка викликає (або здатна викликати) напругу і страждання, хто поводиться непередбачувано, грає «в котики-мишки».

  Існує декілька небезпечних міфів про кохання і стосунки. Наприклад, що для повного щастя потрібно знайти свою «другу половинку». Цей міф народжує відчуття неповноцінності. Насправді ми всі - повноцінні і цілком самодостатні, а наших «других половинок» навколо нас дуже багато, і вони є в будь-якій точці світу.

  Чомусь ми вважаємо, що якщо я «люблю» (впав у залежність від кохання), то і мене повинні любити. Моїй пристрасті, мого стану достатньо для того, щоб партнер продовжував відповідати взаємністю, ми його мучимо: «а ти обіцяв, а ми домовлялися»...

  Kоли любові немає, ми чекаємо, шукаємо її, таку загадкову і невловиму. Коли вона є, заповнює все наше життя і не завжди радістю, а частіше муками і стражданнями, що, як відомо, ще більше погіршує ситуацію. Чому ж "любов" така зла? І куди подітися від любовних страждань?

  Як правило, в причинах своїх любовних страждань ми готові звинувачувати злу долю, об'єкт любові і всю протилежну стать. І рідко хто здогадується, що ми самі є джерелом цих мук. Ми наповнюємо своє життя стражданнями чи радістю, в залежності від свого внутрішнього стану.

  Справа в тому, що переживання любові виникають в стані залежності від кохання, її ще називають «наркоманською» любов'ю. Залежність навіть на початку відносин - це комплекс негативних почуттів, що виражаються в суцільному стражданні за іншою людиною, в бажанні контролювати кожен її крок і «прибрати її у свою власність». Залежний «застрягає в стражданнях», йому нічого не цікаво в житті, крім «коханого», він ні про що інше не може думати, ні про що інше не може говорити (будь-яка розмова зводиться до «коханого»: до того, що з ним робити, як себе повести, що сказати, де він ходить, чим займається). Для залежних людей любов - це страждання. І страждання стає «лакмусовим папірцем» любові: якщо я страждаю за цією людиною, значить, я її люблю, якщо не страждаю, значить, не люблю.

  Справжня любов - це світле, радісне, позитивне почуття. Любов - це АKТИВНА ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ у житті і вільний розвиток об'єкта кохання. Я люблю тебе, але кожен з нас вільний (в своїх думках, у прийнятті рішень). Якщо тобі буде краще без мене, я зрозумію і відпущу тебе з побажаннями щастя.

  Істинна любов - це РАДІСТЬ! Це - дарування та отримування радості. Лакмусовим папірцем справжньої любові є РАДІСТЬ, а не страждання - якщо я радий тобі і твоїм радощам, а ти рада мені і моїм упіхам, якщо нам радісно і комфортно разом, значить, ми любимо одне одного.

  До речі, справжнє кохання зустрічається в житті не рідше, ніж залежність від любові. Просто не кожен вміє любити, не кожен може розпізнати справжнє почуття (просто він користується не тим «лакмусовим папірцем»: «якщо я страждаю, я люблю, а якщо не страждаю, значить, це - не кохання»).


  Психолог Марина Морозова


  Читай продовження: Чим відрізняється кохання від залежності?
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com