Преподобний Макарій Печерський, диякон
- Життя святих » Українські святі » Києво-Печерські святі
- Sj
- 31 січ 2012
Пам'ять - 1 лютого
- Переглядів: 3025
Читати повністю»
Преподобний Макарій, посник Печерський, у Ближніх Печерах
- Життя святих » Українські святі » Києво-Печерські святі
- Юрій
- 31 січ 2012
Пам'ять - 1 лютого та 11 жовтня за новим стилем.
- Переглядів: 3102
Читати повністю»
Преподобний Макарій Великий, Єгипетський
- Життя святих
- Артем
- 31 січ 2012
Проживши три роки в пустелі, він пішов до преподобного Антонія Великого (+ 356 р.), отця єгипетського чернецтва, про яке чув, ще живучи в миру, і палко бажав його бачити. Преподобний авва Антоній з любов’ю прийняв блаженного Макарія, котрий зробився його відданим учнем і послідовником. З ним преподобний Макарій жив тривалий час, а потім, за порадою святого авви, пішов у Скитську пустелю (у північно-західній частині Єгипту) і там настільки просяяв своїми подвигами, що його стали називати «юнаком-старцем», тому що, тільки-но досягши тридцятирічного віку, він проявив себе досвідченим, зрілим ченцем. Тут преподобному Макарію доводилося боротися з бісами день і ніч, і вони волали, що не можуть перемогти його, тому що він має велику зброю - смиренність. Пам'ять - 1 лютого (новий стиль).
- Переглядів: 4306
Читати повністю»
День сім'ї, любові і вірності. День Петра і Февронії Муромських - ПРАВОСЛАВНИЙ ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ 8 ЛИПНЯ
- Для і про дівчат, Для хлопців, Сім'я
- Андрій
- 31 січ 2012
Любов буває різна. Якщо ми говоримо про те, що найчастіше мається на увазі під любов'ю, - про любов-пристрасть, то з цим, звичайно, зовсім не до Петра і Февронії, а, скажімо, до Трістана та Ізольди і до роману про них. Любовний напій - прекрасна метафора цієї пристрасті, від якої "зносить дах" настільки, що все інше не просто втрачає сенс і значення, але й фактично перестає існувати. З нею неможливо боротися: вона не призначалася йому, як і він - їй, вона заміжня за іншим, як і він одружений на іншій, але в усьому світі для нього є тільки вона, як і для неї - тільки він. Ця пристрасть може тривати все життя (а може бути - і ще довше), але недарма вона показана як гріховна: на її основі практично неможливий сімейний союз. Вона самоціль і самоцінність, але в цьому і її головна слабкість.
"Повість про Петра і Февронію" скоріше говорить про любов-призначення. Умова Февронії - це не прагматична спроба не втратити свій шанс і отримати максимальну вигоду для себе з ситуації, що склалася, а знання власного призначення. Февронія з самого початку знає не тільки те, що Петро спробує її обдурити, але і те, що в кінцевому рахунку вона стане його дружиною. Тому що вона призначена йому, а він - їй.
- Переглядів: 10365
Читати повністю»
Навіщо нам заморське свято?
- Проблеми сьогодення
- Юрій
- 31 січ 2012
Незабаром вся Україна відзначатиме свято, про яке на двадцятому році української незалежності дивно було б і чути. Це так званий День святого Валентина. Здавалося б яку шкоду може принести це солодко-рожево-пухнасте свято людині? Тут потрібно зупинитись з роздумами і перенестися у царину історії. Усе розпочалося у сиву давнину зі свята Луперкалій, яке святкувалося під час Новорічного фестивалю, присвяченого богині кохання Juno Februata – Юноні Нестримній. Від слова Februata походить і назва місяця Februarius (слов. Фебруарій, рос. Февраль). Луперкалії, як вважалося, започаткували засновники Риму – Ромул і Рем на честь вовчиці, яка вигодувала їх своїм молоком (лат. lupа – вовчиця). У цей час пастухи починали спарювати худобу, у якої, як годилось у ті часи, був свій покровитель – бог Фавн, відомий, також, під іменами Пан, Сатир, а ще – Луперк (охоронець від вовків). Фавн (від лат. fatuor –бути одержимим) – древньоіталійський бог плодючості, основною рисою якого була сексуальна одержимість і розпущеність. Не вдаючися у деталі, про які було б непристойно писати на сторінках пристойної газети, обмежимося коротким висновком – у плані інтиму Фавн був абсолютним збоченцем. Йому і був присвячений обряд. На жертовному вівтарі забивали козла – найсмачнішу для вовка тварину, і собаку – тварину для вовка найненависнішу.
- Переглядів: 3674
Читати повністю»
Одного разу батько...
- Як тобі, сподобалася подорож?
- Це було чудово, тату!
- Ти побачив наскільки бідними можуть бути люди? - Запитав батько.
- Так.
- І чому ти навчився з цього?
Син відповів:
- Я побачив, що у нас є собака в будинку, а у них чотири пса. У нас є басейн посеред саду, а у них - бухта, якій не видно краю. Ми освітлюємо свій сад лампами, а їм світять зірки. У нас патіо на задньому дворі, а у них - цілий горизонт.
Батько втратив мову після цієї відповіді сина.
А син додав:
- Спасибі, тату, що показав мені наскільки багаті ці люди.
Чи не правда, що все це залежить від того з якої точки зору дивитися на світ?
Маючи ЛЮБОВ, ДРУЗІВ, РОДИНУ, ЗДОРОВ'Я, ДОБРИЙ НАСТРІЙ і позитивне ставлення до життя, ви отримаєте все!
Але от купити що-небудь з вищеперелічених речей неможливо. Можна придбати будь-які уявні матеріальні блага, навіть запастися ними на майбутнє, але якщо ваша душа не наповнена, у вас немає нічого!
- Переглядів: 3513
Читати повністю»
Святителі Афанасій і Кирило Олександрійські
- Життя святих
- Юрій
- 30 січ 2012
Святителям Афанасію й Кирилу, архієпископам Олександрійським, призначено спільне святкування на знак глибокої вдячності Святої Церкви за багаторічну безперестанну працію для утвердження догматів Православної віри і ревного захисту їх від єретичних вчень. Святитель Афанасій, архієпископ Олександрійський, великий отець Церкви і стовп Православ’я, народився близько 297 року в місті Александрії в родині благочестивих християн. Він дістав гарну світську освіту, але ще глибші знання набув через старанне вивчення Святого Письма. З юних років майбутній великий святитель Афанасій став відомим Александрійському Патріархові, святому Олександрові (пам’ять 29 травня) за таких обставин.
Одного разу група дітей, серед яких перебував і отрок Афанасій, гралася на березі моря. Діти-християни вирішили хрестити своїх однолітків-язичників. Отрок Афанасій, якого діти обрали “єпископом”, звершував хрещення, у точності повторюючи слова, чуті ним в церкві при цьому таїнстві. Все це спостерігав з вікна Патріарх Олександр. Потім він звелів привести до себе дітей і їх батьків, довго розмовляв з ними і, впевнившись, що хрещення, здійснене дітьми в грі, було у всьому відповідне з церковним уставом, визнав хрещення дійсним і доповнив його миропомазанням. З цього часу Патріарх спостерігав за духовним вихованням юного Афанасія і згодом приєднав його до кліру, спочатку читцем, а потім посвятив в сан диякона.
- Переглядів: 4804
Читати повністю»
Преподобний Феодосій Великий
- Життя святих
- Юрій
- 23 січ 2012
Коли церква вже не вміщала зібраних там ченців, святитель після молитви, взявши кадило з холодним вугіллям, пішов пустелею. На одному місці вугілля раптово розгорілося й закурився фіміам. Тут преподобний і заснував перший монастир зі спільним мешканням, або Лавру. В монастирі св. Феодосій влаштував будинок для подорожніх, окремі лікарні для ченців і мирян, притулок для старих. За його молитвами багато разів відбувалося чудо примноження хлібів, необхідних для поживи зібраних в обителі жебраків.
- Переглядів: 3401
Читати повністю»
Святителя Григорія Нісського
- Життя святих
- Юрій
- 23 січ 2012
Пам'ять - 23 січня.
- Переглядів: 5602
Читати повністю»
Священномученик Анатолій, митрополит Одеський
- Життя святих » Українські святі
- Юрій
- 22 січ 2012
Спочатку, очевидно, він закінчив Духовне училище, а у 1900 році Волинську Духовну Семінарію і поступив до Київської Духовної Академії. Він вирішує стати монахом, і дійсно його постригають з іменем Анатолій у 1903 році. У в цьому ж році рукополагають у ієромонахи.
Пам'ять - 23 січня (новий стиль).
- Переглядів: 3911
Читати повністю»
«Різдвяна чудасія»
- Дитяча сторінка
- Юрій
- 21 січ 2012
Написали «Різдвяну чудасію» сім письменниць, яких читачі вже знають із серії «Християнська читанка»: Зоряна Живка, Оксана Лущевська, Галина Манів, Наталка Малетич, Юля Смаль, Валентина Вздульська, Надія Гербіш. А намалювала вигадлива художниця – Світлана Балух.
- Переглядів: 4118
Читати повністю»