Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Листопад 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Житіє святого пророка Господнього Даниїла  Житіє святого пророка Господнього ДаниїлаПророк Даниїл походив зі знатного роду. При завоюванні Навуходоносором Єрусалиму в 606 році до Р. X. юний Даниїл разом з іншими юдеями потрапив у вавилонський полон. Там 15-річного Даниїла і інших найздібніших юнаків віддали в школу для підготовки до служби при царському дворі. З Даниїлом навчалися троє його друзів: Ананія, Мисаїл та Азарія. Протягом кількох років вони вивчили місцеву мову і різні халдейські науки. При вступі до школи цих трьох юнаків перейменували на Шадраха, Мешаха та Авденаго.

  Однак, з прийняттям язичницьких імен, юнаки не змінили віри своїх батьків. Боячись опоганитись язичницькою їжею, вони просили свого вихователя видавати їм їжу не з царського столу, окроплену ідольською кров’ю, а просту, рослинну. Вихователь погодився, з умовою, що після десяти днів харчування рослинною їжею, він перевірить їх здоров’я і самопочуття. Наприкінці пробного періоду ці юнаки виявилися здоровішими за інших, що харчувалися м’ясом з царського столу, і вихователь їм дозволив вживати їжу на свій розсуд. За відданість правдивій вірі Господь нагородив юнаків успіхами в науках, і вавилонський цар, що був присутній на іспиті, зрозумів, що вони кмітливіші за його вавилонських мудреців.

  Після закінчення занять Даниїл з трьома друзями був призначений на службу при царському дворі і тут перебував у званні придворного сановника протягом всього часу царювання Навуходоносора і його п’яти наступників. Після підкорення Вавилону він став радником царів Дарія мідійського та Кіра перського.

  Бог наділив Даниїла здатністю розуміти значення видінь і снів, і цю здатність він виявив, пояснивши Навуходоносорові два його сни, які сильно збентежили царя (Дан. 1 і 4). У першому сні Навуходоносор бачив величезного і страшного боввана, зробленого з чотирьох металів. Камінь, скотився з гори, розбив боввана в порох і сам виріс у велику гору. Даниїл пояснив цареві, що бовван символізував чотири язичницькі царства, які повинні були змінити одне одного, починаючи з вавилонського і закінчуючи римським. Таємничий камінь, розтрощивши боввана, символізував Месію, а утворена гора – Його вічне Царство (Церкву).

  У своїй книзі (що носить його ім’я) пророк Даниїл оповідає про подвиг своїх трьох друзів, які відмовилися поклонитися золотому ідолу (Мардуку), за що за наказом царя Навуходоносора були кинуті в розпечену піч. Але ангел Божий зберіг їх неушкодженими у вогні.


  Подробиць про діяльність пророка Даниїла протягом 7 років царювання трьох наступників Навуходоносора не збереглося. Вбивця Лавосоардаха, Набодід, зробив свого сина Валтасара своїм співправителем. У перший рік Валтасара Даниїл мав видіння про чотири царства, після чого він побачив Бога в образі «Старого Днями», і «Сина Людського», тобто Господа Ісуса Христа, що йшов до Нього.

  У своїй книзі пророк Даниїл записав кілька пророчих видінь, що стосуються кінця світу і другого пришестя Христового. За своїм змістом його книга має багато спільного з Об’явленням Євангелиста Іоана Богослова, що міститься у самому кінці Біблії.

  При Даниїлові під час царювання Валтасара мідійський цар Дарій завоював Вавилон (539 р. до Р. X.). Тоді ж і загинув Валтасар, як це передбачив Даниїл, який пояснив значення напису на стіні, зробленої таємничою рукою: «Мене текел упарсін» (ти нікчемний, і твоє царство поділять мідяни і перси) (Дан. 5, 25).

  При Дарії мідійському Даниїл посів важливу урядову посаду. Заздрячи Даниїлу, язичницькі вельможі звели на нього наклеп перед Дарієм і домоглися, щоб Даниїла кинули на з’їдення левам. Але Бог зберіг свого пророка неушкодженим. Розібравши справу, Дарій наказав наклепників Даниїла піддати цьому ж покаранню, і леви вмить розірвали їх. Трохи згодом Даниїл дістав одкровення про 70 седьмин, в якому вказано час першого пришестя Месії і основи його Царства (Церкви) (Див. Дан. 9).

  За царювання Кіра Даниїл залишився в тому ж придворному званні. Не без його участі в 536 році цар Кір видав указ про звільнення євреїв з полону. Відповідно до переказу пророк Даниїл показав Кіру пророкування про нього в книзі пророка Ісаї, який жив двісті років до цього (Іс. 44, 28-45; 13). Вражений цим пророцтвом, цар визнав над собою владу Єгови і наказав євреям побудувати на честь Нього храм в Єрусалимі (Езд. 1). При цьому ж цареві Даниїл знову був врятований від смерті, яка йому загрожувала за умертвіння дракона, обожнюваного язичниками.

  В третій рік царювання Кіра у Вавилоні Даниїл удостоївся дістати одкровення про подальшу долю народу Божого і чотирьох язичницьких імперій (Дан. 10-12). Пророцтва Даниїла про гоніння на віру стосуються гонінь Антіоха Єпіфана і, одночасно, до пришестя антихриста. Про подальшу долю пророка Даниїла нічого не відомо, крім того, що він помер у глибокій старості. Його пророцька книга складається з 14 розділів. Господь Ісус Христос у своїх бесідах з юдеями двічі посилався на пророцтва Даниїла.

  Пам'ять - 30 грудня.


  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com