Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Сучасний стан п'ятидесятницького обману (частина III)
  1. Християни віри євангельської вводять додатковий дар молитовної…
 • НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ІСУСОВУ МОЛИТВУ
  Машиніст зручно вмостився на сидінні. Потяг виїхав на пряму ділянку.…
 • Барельєф
  Барельєф – це різновид скульптурно рельєфу - об'ємна композиція, яку…
 • Ікони під старовину від old-foto.com.ua
  Ікона під старовину може додати молитовного настрою. Тому ікони під…
 • Церква перед викликами сучасності, глобалізації, насильства і міграції
  Коріння екологічної кризи є екологічним та моральним, і воно вписано…
 • Популярне
 • Ікони під старовину від old-foto.com.ua
  Ікона під старовину може додати молитовного настрою. Тому ікони під…
 • Молитва розрішальна (яку священик читає над померлим)
  Розрішальна молитва (відпустительна, прощальна, молитва відпущення)…
 • Фільм «Поклик» (2021)
  Українська студія "Black Impala" запрошує переглянути онлайн новий…
 • Анонс: прем’єра фільму «Поклик»
  21.05.2021 року о 18.00 у приміщенні кінотеатру «Горіховий» м. Львова…
 • Церква перед викликами сучасності, глобалізації, насильства і міграції
  Коріння екологічної кризи є екологічним та моральним, і воно вписано…
 • Барельєф
  Барельєф – це різновид скульптурно рельєфу - об'ємна композиція, яку…
 • НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ІСУСОВУ МОЛИТВУ
  Машиніст зручно вмостився на сидінні. Потяг виїхав на пряму ділянку.…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Червень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Червень 2021 (6)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)
  Березень 2021 (13)
  Лютий 2021 (13)
  Січень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Значення родоводу Iсуса Христа

  Наближається свято нашої вiри - Рiздво Сина Божого вiд Пресвятої Дiви Марiї. Свята Церква готує нас до цiєї спасительної подiї в iсторiї людства. Сьогоднi недiля Праотцiв. Про яких Праотцiв iдеться, i чому Церква щорiчно нагадує нам про них?

  Насамперед мова iде про Праотцiв Iсуса Христа. Євангелiст Матфей дає родовiд Iсуса Христа, починаючи його вiд старозавiтного патрiарха Авраама i царя Давида. З якою метою наводить цей родовiд євангелiст Матфей? Для того, щоб довести юдеям, що Iсус, Який народився вiд Дiви Марiї, є Месiя, тобто Христос, про Якого написано у Святому Писаннi i на Якого чекали юдеї. Христос Спаситель мав бути нащадком Авраама i сином Давида. Якби євангелiст не довiв на основi родоводу, що Iсус походить вiд царя Давида i є нащадком Авраама, то юдеї не повiрили б, що Син Дiви Марiї є Месiя - Христос. До речi, частина юдеїв i до цього часу не вiрують в Iсуса Христа. Чому? Зовсiм не тому, що євангелiст Матфей не переконав їх у походженнi Iсуса Христа вiд Авраама i Давида. Причина iнша. Вона полягає в тому, що послiдовники юдейської релiгiї чекають не на такого Месiю.

  Наш Господь Iсус Христос прийшов у свiт, щоб визволити людство вiд рабства грiха i смертi, тобто побудувати духовне Царство, Царство Боже, де не буде нi смертi, нi грiха, а буде вiчне блаженне життя. У свiй час юдеї вiдкинули такого Христа. Їм потрiбен був, як тодi, так i тепер, iнший месiя, який побудував би не Небесне, духовне Царство, а царство земне. Ось чому атеїсти говорять, що нам потрiбен рай на землi, а не на небi, - не у загробному життi, а тепер.

  Це вчення марксистiв спiвпадає з юдейською вiрою. Юдеї теж, як i комунiсти, очiкують i хочуть побудувати рай земний, царство земне, в якому вони будуть вiдiгравати панiвну роль.

  Ось чому, коли Iсус Христос йшов до Єрусалима на голгофськi страждання i смерть, мати синiв Зеведеєвих просила Христа Спасителя, щоб Вiн дозволив їм сiсти у Своєму Царствi - одному праворуч, а iншому лiворуч. На це Господь вiдповiв: "Не знаєте, чого просите". Або в iншому мiсцi Лука i Клеопа на дорозi до Еммауса сказали Воскреслому Христу, Якого вони не впiзнали: "Ми ж сподiвалися, що Вiн є Той, Хто має визволити Iзраїль" (Лк. 24, 21). Ученики мали на увазi визволення юдеїв вiд римського рабства. Їм i на думку тодi не спадало, що Христос прийшов, щоб визволити людей вiд грiха i смертi.

  Син Божий - Господь наш Iсус Христос - прийшов спасти вiд цього зла не лише юдеїв, а все без винятку людство, незалежно вiд нацiональної приналежностi, вiд раси i кольору шкiри. Ап. Павло про це говорить ясно, - Бог "хоче, щоб усi люди спаслися i досягли пiзнання iстини" (1 Тим. 2, 4). А у iншому посланнi той же ап. Павло пише: "Нема вже нi юдея, нi язичника; нема нi раба, нi вiльного, нема нi чоловiчої статi, нi жiночої; бо всi ви - одно в Христi Iсусi" (Гал. 3, 28).

  Ось чому євангелiст Лука, який писав Євангелiє для язичникiв, простежує родовiд Iсуса Христа до Адама, який є творiнням Божим. Це означає, що коли родовiд Iсуса Христа починається з Адама, вiд якого походить все людство, значить, Христос прийшов спасти все людство. Тому Iсус Христос у Святому Писаннi Нового Завiту називається "новим Адамом" або "другим Адамом". Все людство походить вiд Адама i Єви. Це є iстина! Тому ми називаємося братами i сестрами. Якби це було не так, то на якiй пiдставi ми є братами i сестрами? Якщо люди походять вiд мавп, то в такому випадку вони не брати i сестри.

  Вiд Адама походять всi народи без винятку. Син Божий, Творець всесвiту, з'єднався з природою Адама. Тому Господь Iсус Христос є Спасителем усього свiту, всiх народiв. Згадуючи сьогоднi Праотцiв Iсуса Христа, ми згадуємо не тiльки тих, що походять вiд Авраама i Давида, а й тих, що вiд Адама.

  З послань ап. Павла ми дiзнаємося, що юдейський народ є богообраним народом. Чому це так? Хiба вiн кращий за iншi народи? Чи, може, вiн не такий грiшний, як iншi? Згадаймо, як Господь сорок рокiв водив юдейський народ по Синайськiй пустелi, доки всi люди, що народилися в Єгиптi, не померли. Згадаймо про вавилонський полон i про всi iншi покарання Божi, посланi цьому народу за грiхи. Почитайте книги пророкiв, як вони бичують грiхи юдеїв.

  Незважаючи на те, що юдейський народ не менш грiшний за iншi народи, тiльки вiн один зберiг вiру в Єдиного iстинного Бога, а всi iншi народи втратили цю вiру. Тiльки юдеї зберегли вiру в пришестя Спасителя свiту. З цiєї причини юдейський народ називається богообраним. Вiра є основою завiту Бога з Авраамом i його нащадками. Iншi народи не можуть називатися богообраними через те, що вони втратили iстинну вiру. За моральними якостями кожна людина, яка чинить добро, приємна Боговi, але це ще не означає, що вона належить до богообраного народу.

  Богообранiсть можна втратити, якщо перестати вiрити в iстинного Бога i Христа Спасителя. А через вiру можна придбати богообранiсть. Тому тi юдеї, якi втратили вiру в Iсуса Христа, разом з цим втратили i богообранiсть. А тi народи, якi сприйняли цю вiру, придбали богообранiсть. Тому Господь наш Iсус Христос сказав, що Бог iз цього камiння (тобто з духовно мертвих людей) може створити дiтей Авраама. Тепер християни i християнськi народи стали богообраним народом. Ми, християни, - богообраний народ. Праотцi Iсуса Христа - нашi Праотцi, бо ми з'єднанi з Христом i є нащадками Його i Його Царства.

  Радiймо, браття i сестри, з того, що Христос Спаситель зробив нас, немiчних i грiшних, спадкоємцями невимовних благ на небi i на землi. Вiн дарував нам замiсть смертi вiчне життя. Хiба ми не повиннi радiти з цiєї причини?! Вiн замiсть закону смертi вклав у нашу природу закон воскресiння. Всi померлi воскреснуть, бо воскрес новий Адам - Христос. Ми помираємо тому, що перший Адам через грiх внiс в нашу природу смерть. Тепер смерть нас не страшить, хоч i до цього часу вона сприймається дуже болiсно.

  Христос Спаситель визволив нас вiд грiха. Ми приходимо до Нього з покаянням, i Вiн як Милосердний i Чоловiколюбний прощає грiхи й очищає нашi душi. Вiн з грiшника робить праведника, зi злої - добру людину. Силою благодатi Св. Духа Вiн чорне перетворює на бiле i блискуче.

  Все це стає можливим, якщо ми звертаємося до Господа нашого Iсуса Христа всiм серцем, всiєю душею i всiм розумiнням.

  Дорогi браття i сестри! Маємо Великого Бога i Спаса нашого - Iсуса Христа! Йому слава на вiки вiкiв.

  Амiнь!


  Патріарх Київський і всієї Руси-України
  Філарет


  Джерело: [http://www.poglad.org.ua/nedili-pislya-p-yatdesyatnitsi/znachennya-rodovodu-isusa-hrista.html]ПРАВОСЛАВНИЙ ПОГЛЯД[/url].
  • Переглядів: 3252
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com