Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Липень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Червень 2022 (3)
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Холмська ікона Божої Матері

  Ікона Хомської Божої Матері дуже давня. Згідно переказу, яке записане єпископом Яковом Сушею, вона написана св. євангелістом Лукою і була привезена у Київську Русь за часів князя Володимира, який після хрещення отримав у Константинополі безліч ікон.
  Холмська ікона зображена на трьох, з'єднаних разом, кипарисових дощечках.


  https://trados.com.ua/law.html - юридичний переклад документів для юридичних і фізичних осіб  Холмська ікона Божої Матері  Колись ця ікона була прикрашена дорогоцінною ризою з литого золота і емалі візантійської роботи. Але в 1261 році, під час нападу татар, полки Бурундая пограбували м. Холм (місто у Польщі за 25 км від кордону з Україною), в якому перебувала святиня. Від них постраждала і сама ікона: з ушкодженнями зображення в деяких місцях, татарами з неї було знято риза, а сама ікона була втрачена. Тільки через 100 років після руйнування Холма свята ікона була знайдена під час розкопок і урочисто встановлена у відновленому Холмському соборі. У наш час на зображенні видно два пошкодження, які були нанесені татарами: одна на лівому її плечі (від удару шаблею) і інша на правій руці від стріли. Є благочестиве переказ, що нечестиві татари, які грабували храм, були негайно покарані - вони осліпли.

  З переходом холмського єпископа Діонісія Збируйського 1596 р в унію, Холмський собор та ікона опинились в руках уніатів (греко-католиків). У 1650 році, під час повстання козаків Богдана Хмельницького в Україні, уніати були змушені повернути її православному єпископу Діонісію Балабану за Зборівським угодою; при цьому ікону намагались приховати. Тому вона була знайдена тільки через певний час в підземеллі. У наступному 1651 році війна спалахнула з новою силою, ікона знову потрапила в руки поляків. За порадою Якова Суші, польський король Ян-Казимир взяв Холмську ікону з собою в похід, після якого вона була виставлена у Варшаві в каплиці королівського палацу, де залишалася до 1652 року. Перемогу над козаками Ян-Казимир приписував допомозі Богоматері, холмська ікона Якої була з ним у поході. На знак подяки за це король відновив у Холмі уніатську кафедру і передав їй ікону. 29 квітня 1652 р. вона була встановлена в соборі м. Холма. Тим часом, війна між Польщею і Україною спалахнула з новою силою. Тоді король знову взяв чудотворну Холмську ікону на поле битви, але допомоги вона йому не принесла. Під Жванцем польське військо зазнало поразки. Після цього холмська святиня була повернута в Холмський собор.

  Під час панування унії мали місце спроби латинізації чудотворної ікони і самого холмського собору. Ікона була поставлена у вівтарі, над головним престолом (згідно католицькому звичаю). У 1765 р. римським папою ікона була коронована двома золотими коронами. До передньої частини престолу, над яким вона перебувала, була прикріплена срібна пластина з барильєфа і латинськими написами (на сьогоднішній день зберігається в Московській збройовій палаті).

  У першій половині 19 ст. Холмська ікона та собор були повернуті православній громаді. Святиню урочисто встановили в іконостасі над Царськими вратами.

  Перед цією іконою відбувалося багато чудес. Розповіді про них містяться в окремій книзі архімандрита Іоаникія (Голятовского) «Нове Небо».

  Чудесне врятування міста Холм від монголо-татар


  Під час навали татар часів Батия, деякі їх загони підступили до м Холм. У місті в цей час жили дві благочестиві княжни. Бачачи неможливість захиститися силою зброї, вони разом з іншими людьми звернулися в молитві перед Холмською іконою Богородиці з проханням взяти місто під свій покров. Після цього жінки взяли з храму чудотворну ікону і поставили її навпроти військ противника на стіні фортеці. На татарське військо знайшло якась мара: гора, на якій знаходилося місто, почала здаватися їм крутіше і вище, ніж була насправді. І чим ближче вони наближалися, тим сильніше їм здавалося. Охоплені панікою вони почали тікати. Так, чудовою допомогою, місто було врятовано.

  В даний час Холмська ікона Богородиці знаходиться в експозиції музею Волинської ікони м. Луцька (вул. Ярощука, 5; тел. (0332) 72-03-64).

  День особливого вшанування - 21 вересня (н.ст.), у свято Різдва Богородиці.

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com