Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Липень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Червень 2022 (3)
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазяря (+іконографія)

  магазин православних ікон - широкий вибір православних ікон для
  дому та храму. Виготовлення ікон з мозаїки під замовлення.


  Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазяря (+іконографія)Воскресіння Лазаря описано в Євангеліях від Луки та Івана (XI. 1-45). Ось момент самого воскресіння із Євангелія від Івана XI 39-44: "Промовляє Ісус: Відваліть цього каменя! Сестра вмерлого Марта говорить до Нього: Уже, Господи, чути, бо чотири вже дні він у гробі... Ісус каже до неї: Чи тобі не казав Я, що як будеш ти вірувати, славу Божу побачиш? І зняли тоді каменя. А Ісус звів очі до неба й промовив: Отче, дяку приношу Тобі, що Мене Ти почув. Та Я знаю, що Ти завжди почуєш Мене, але ради народу, що довкола стоїть, Я сказав, щоб увірували, що послав Ти Мене. І, промовивши це, Він голосно промовив: Лазарю! Ви­йди геть. І вийшов померлий, по руках і ногах обв'язаний пасами, а обличчя у нього було перев'язане хусткою... Ісус каже до них: Розв'яжіть його та й пустіть, щоб ходив."

  Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазяря (+іконографія)


  Сюжет зображався ще в ранньохристиянські часи. Як стверджує М. Покровський, перші триста років художники зображали лише момент воскресіння і головних персонажів - безбородого Христа і Лазаря, як нагадування про воскресіння на саркофагах і стінах катакомб. Поступово кількість персонажів збільшилась, композиція набрала знайомого нам вигляду:
  Христос благословляє загорнутого в саван Лазаря, за спиною Спасителя - апостоли, а за гробом Лазаря - юдеї, які прикриваютья, щоб не чути смороду. Перед гробом стоїть чоловік, який відсунув кришку гробу. В ногах Ісуса - Марта та Марія, сестри воскреслого, що символізують Синагогу і Церкву. Марта, яка слідкує за матеріальним служінням і дотриманням Закону, одягнена в синій мафорій і стоїть на колінах перед Христом. А Марія, що уособлює палку християнську віру, цілує ноги Ісуса. Одягнена вона в червоний мафорій. Кольори їх одежі підкреслюють характер служіння кожної із сестер (проте в деяких іконах кольори переплутані) На фоні - дві гори, що теж уособлюють собою стару і нову віру та часто ділять композицію на дві частини - тих, хто пізнав Христове вчення і юдеїв, до яких Ісус прийшов, щоб врятувати. А за ними - міські стіни Єрусалиму.

  Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазяря (+іконографія)


  Слід зазначити, що окрім зображання згідно Євангелій, ще є варіант композиції, основа якої лежить у Псалмах. Так, в Київському Псалтирі (1387р.) бачимо досить відмінну композицію, із XLVIII, 16 псалмом, присвяченим цій події. Текст цікавий тим, що в ньому Лазар сам звертається до Христа, щоб Він воскресив його. На данній композиції, бачимо Христа, апостолів, сестер померлого і юдея, що відкотив камінь, на фоні гір. Особливість тут - душа Лазаря у вигляді дитини в білому. Під всією композицією, відсторонено зображений помираючий бородань - це пекло, з якого вирвалась душа (Як зазначила Галина Друзюк, про ще свідчать ледь помітні промені світла, що підкреслюють рух душі, сяючи від дитини на Пекло). Виходячи з вищезазначеного, тут ми бачимо воскресіння душі, а не тіла, а отже дещо інше сприйняття перемоги Христа над смертю.

  Лазарева субота. Воскресіння праведного Лазяря (+іконографія)


  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com