Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Євангеліє про Преображення Христове Про свято Преображення Господа…
 • Влахернська ікона Божої Матері
  Влахернська ікона Божої Матері знайдена в Єрусалимі імператрицею…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
  Історія Хрещення Господа нашого Ісуса Христа Про Свято Господнього…
 • Різдво Христове
  Підбірка публікацій про Христове Різдво - більше 50-ти цікавих…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Січень 2020    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Січень 2020 (2)
  Серпень 2019 (1)
  Липень 2019 (1)
  Квітень 2019 (4)
  Березень 2019 (2)
  Грудень 2018 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Про Ісусову молитву

  Про Ісусову молитвуСвятий апостол Павло закликав християн: "Моліться безперестанку" (1 Сл. 5,17). "Як молимось, то говоримо із самим Господом нашим, — навчав Іван Золотоустий. — "Від того, хто молиться, Бог не хоче ані гарної мови, ані мистецьких слів, а хоче душевного тепла і ревности. В такому душевному настрої Господь, напевно, вислухає людину. У людей, коли йдеш із проханням, мусиш подбати про відповідні слова. Тут же нічого не треба."

  Однією з найулюбленіших і найпоширеніших молитов християнського Сходу є "Ісусова молитва": "Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного (грішну)". Вживають також коротшу форму: "Ісусе, Сину Божий, помилуй мене'.

  Володимир Мономах так учив своїх нащадків у "Повчанні дітям": "Навіть і на коні їздячи, — "Господи помилуй", — благайте безперестану потай, бо ся молитва єсть ліпша од усіх".

  "Ісусову молитву" можна часто повторювати протягом дня.

  Практика "Ісусової молитви" є простою, адже це лише повторення однієї молитви, одного речення, і складною водночас, бо кожна людина засвоює і виконує її у своєрідний, неповторний спосіб.

  Чимало святих, яких нині вшановує Церква, освятили себе за допомогою "Ісусової молитви". Наприклад, Серафим Саровський — один із найшанованіших православних святих, чудотворець, який трирічним хлопчиком упав із дзвіниці, але чудом залишився живим. Підлітком отримав зцілення від Курської ікони Божої Матері "Знамення". У віці 18-ти років став послушником у Саровському монастирі. Шістнадцять років провів у пустелі, з них три роки — в повному мовчанні. Випробував себе подвигом стовпництва: тисячу днів і ночей стояв на камені й невпинно молився. Навіть ведмідь брав їжу в нього з рук.

  "Ісусова молитва", — розповідає отець Володимир Сампара, — має властивість відновлювати первісну цілісну гармонію, яку мали люди до первородного гріха. Як виглядала людина до первородного гріха? Була внутрішня і зовнішня гармонія. Внутрішня і гармонія полягала в тому, що душевні сили були зібрані докупи і скеровані до Бога. Як це виглядало? Розум людини знав про Бога, розумів Бога, мав багато понять про Бога; серце людини відчувало присутність Бога; воля бажала чогось божественного, чогось духовного, тож була повністю внутрішня гармонія. Коли ми промовляємо "Ісусову молитву", ми також збираємо наші внутрішні душевні сили докупи і скеровуємо їх до Бога, у такий спосіб відновлюючи цю первісну гармонію. Якщо людина перебуває в гріху, то цієї гармонії не існує, бо розум думає одне, серце відчуває щось інше, а воля бажає ще чогось іншого. Хоча зовні ця людина може дуже гарно виглядати, але всередині панує хаос. Коли ми каємося, коли промовляємо "Ісусову молитву", тоді відновлюється ця внутрішня гармонія і ми стаємо духовно сильнішими".

  "Ісусова молитва" є надзвичайно могутньою, вона чудово допомагає виробити відчуття постійної Божої присутності, роздумувати над основними правдами нашої віри. Метою "Ісусової молитви" є найтісніше єднання з Господом Христом.

  "Не кажи мені, що людина, зайнята своїми справами, не може знайти часу на молитву протягом дня. Може, і то легко! В молитві не так важливі наші звуки, як наші думки. Не зовнішній, а внутрішній стан. Можна молитися, йдучи дорогою, можна і в робітні, при праці молитися. Кожному: і робітникові, і невільникові, й купцеві — можна молитися щиро в роботі", — навчає Іван Золотоустий.

  Молімося, завжди і всюди повторюймо слова молитви: "Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних!"

  Газета "ЖИТТЯ"
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Вконтакті
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.

  Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка ВКонтакті - дозволяє опублікувати відгук через vk.com
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com