Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Березень 2016    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Неділя II Великого посту

    Неділя II Великого посту

    Тропар, кондак, прокимен, причасний Другої неділі Великого посту

    Проповідь у 2-гу неділю Великого Посту

    Проповідь у 2-гу неділю Великого ПостуВ сьогоднішню неділю Свята Церква подає нам до уваги Євангельське читання про одне із чудес, які вчинив Ісус Христос перебуваючи на землі, прийнявши людську подобу.

    Святитель Григорій Палама

    Святитель Григорій ПаламаСвятитель Григорій Палама, архієпископ Солунський, народився в 1296 році в Малій Азії. Під час турецької агресії родина втекла до Константинополя і знайшла притулок при дворі Андроніка II Палеолога (1282-1328 рр.). Батько святого Григорія став великим сановником при імператорі, але незабаром помер, і сам Андронік взяв участь у вихованні та освіті осиротілого хлопчика. Володіючи прекрасними здібностями і великою старанністю, Григорій засвоїв всі предмети, які становили повний курс середньовічної вищої освіти. Імператор хотів, щоб юнак присвятив себе державній діяльності, але Григорій, ледь досягнувши 20 років, в 1316 році (за іншими відомостями, в 1318 р.) пішов на Святу Гору Афон і став послушником в монастир Ватопед, де під керівництвом старця, преподобного Никодима Ватопедського, прийняв постриг і почав шлях подвижництва. Через рік йому з'явився у видінні святий євангеліст Іоан Богослов і обіцяв своє духовне заступництво. Мати Григорія разом з його сестрами також прийняла чернецтво.
    Пам'ять - 27 листопада, у 2-у неділю Великого посту.

    Другий тиждень Великого посту

    Другий тиждень Великого посту

    Особливості 2-го тижня Великого посту


    Субота другої седмиці (тижня) Великого посту - день особливого поминання покійних, поминальна субота. У ці дні ми разом з Церквою можемо помолитися за наших покійних рідних і близьких.

    Зазвичай певні молитви за померлих соборно здійснюють після Літургії. Але, так як у Час посту Літургії служаться тільки по суботах і неділях, то в інші дні ми і наші близькі цього позбавляємося. Тому Церква виділила кілька днів, коли можна старанно помолитися за тих, кого з нами немає.

    Церковне начиння - невід'ємна частина християнства

    Церковне начиння - невід'ємна частина християнстваУже багато століть пройшло з того часу, коли вперше на нашій землі зародилося християнство, віра, яка змінила погляди всього людства на життя і на його побут, на відносини між людьми і на місце людини в суспільстві. З найперших днів появи православної віри, християнське вчення сприяло просвітлінню людських умів, яке досягалося через очищення душі і віру в Єдиного Бога. Тоді ще не було храмів, не було єдиної атрибутики, норм і правил, але була одна віра в Спасителя. Але, дуже скоро Хрест Ісуса, а також іншу біблійну атрибутику, таку, як підсвічники, ікони, кадила і багато іншого стали впізнавати у всіх куточках світу, а в християнських монастирях почали вчити грамоті і відкривати початкові школи.

    Проповідь у першу неділю Великого посту

    Проповідь у першу неділю Великого посту

    Неділя Торжества Православ’я


    В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
    Одним з основоположних догматів Православної Церкви є догмат іконошанування. Справді, коли ми заходимо у храм Божий, найперше, що падає нам у вічі – це є велика кількість ікон, на яких зображено Господа Ісуса Христа, Пречисту Діву Марію, святих угодників Божих… Сенс ікони полягає в тому, що вона полегшує нам справу спілкування з Богом. Набагато легше молитися тоді, коли перед очима є образ. І, відповідно, у практиці Церкви ми не лише молимось перед іконами, а ми їх шануємо, ми їх цілуємо, кадимо перед ними. Однак, в історії Церкви був такий період, коли виникла суперечка, щодо шанування ікон. Цей період називається часом іконоборства. Коли доходило до того, що ікони виносили з храмів, спалювали, зневажали їх. Цю страшну єресь Церква засудила.

    Неділя 1-ша Великого посту

    Неділя 1-ша Великого посту

    Тропар, кондак, прокимен, причасний Першої неділі Великого посту

    Старець Порфирій Кавсокалівіт. Цитати та поради (частина 1)

    Старець Порфирій Кавсокалівіт. Цитати та поради (частина 1) Якщо співбесідник не приймав першу пораду старця, той поступався і давав іншу, легшу. Проте перша порада завжди була духовно більш корисна.

    Бережіть лампаду життя

    Одному зі своїх духовних чад старець Порфирій прорік, що той проживе стільки-то років. Коли цей чоловік піддав своє життя ризику, старець сказав йому, що він міг померти. На здивоване запитання, як же це узгоджується зі зробленим раніше передбаченням, старець відповів: «Те, що я тобі сказав, вірно. Нічого не змінилось. Лампада твого життя має масла на стільки років, скільки я тобі сказав. Проте, якщо ти її перекинеш, масло розіллється, і лампада згасне! Таке життя! Бог нам дає цінний дар життя; ми його приймаємо і зобов'язані оберігати, а не піддавати небезпекам, до того ж, безглуздим».

    Перший тиждень Великого посту

    Перший тиждень Великого посту
    Тропарі, кондаки, молитви і стихи з Тріоді Постової і Цвітної

    В середу на вечірні стихира
    Постячись, браття, тілесно, постімось і духовно, роз’єднаймо всякий союз неправди, розірвімо непокірність потрібних змін, усяке писання неправедне розірвімо: даймо голодним хліба і бездомних вбогих введімо в оселі, щоб прийняти від Христа Бога велику милість.

    В п’ятницю на вечірні стихира
    Прийдіть, вірні, щоб у світлі чинити діла Божі, як вдень благообразно ходимо; неправдиво написане нами на ближнього від себе відкинемо, не роблячи з цього причини для спокуси, облишимо плоті насолоду, зростимо душ обдаровання, подамо хліб тим, хто потребує, і приступимо до Христа, в покаянні взиваючи: Боже наш, помилуй нас.

    Великий піст у 2016 році

    Великий піст у 2016 роціПокаяння двері відкрий і мені, Життєдавче, зранку бо лине дух мій до храму святого Твого, храм бо мій тілесний весь осквернений, але, як Щедрий, очисти благоутробною Твоєю милістю.

    Цьогоріч Великий піст розпочнеться 14 березня і триватиме до 30 квітня, а Пасха Христова у 2016 році святкується 1 травня.

    Публікації про Великий піст зібрані в однойменному розділі ВЕЛИКИЙ ПІСТ.
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою