Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Коли Ти святкуєш Жіночий день?
    у Неділю жінок-мироносиць
    8 березня
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Серпень 2012    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Про те, щоб не бути лихомовним

    Про те, щоб не бути лихомовнимБлаженний і тричі блаженний, хто не пошкодив свого язика лихослів'ям інших, хто не осквернив язиком серця, але розуміє, що всі ми знаходимося під карою, і не насолоджується лихослів'ям, але роздратований проти цієї пристрасті. Бо хто не лихословить іншого, той утримав себе від докорів. Йому не було перепони, і совість його неосквернена. Хто уникає лихомовного духу, той утримав себе від зближення зі злими людьми і переміг полчища бісів. Хто не має лихослів'я, той придбав неоціненний скарб. Хто не схильний до злослів'я, той уникнув братовбивства, того інші не будуть лихословити. Хто не пійманий духом лихослів'я, той істинно пізнав, що сам він людина плотська, і зберіг себе незаплямованим. Хто не товаришує із лихомовними, той буде з ангелами. Хто не отруїть своїх вуст лихослів'ям, у того вуста духмяніють плодами Святого Духа. Тому істинно блаженний, і ще скажу блаженний, хто утримався від лихослів'я.
    Св. Єфрем Сирін

    ПРО ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ ХРИСТОВЕ

    ПРО ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ ХРИСТОВЕНевiдомі день і година, у які Син Божий припинить життя світу пришестям на Суд; невідомі день і година, коли за повелінням Божим припиниться життя кожного з нас і ми будемо розлученні з тілом, до відання звіту у земному житті, до того приватного суду, який попереду загального суду чекає людину після смерті.
    Возлюблені браття! Будемо пильнувати і готуватись до Страшного суду, який чекає нас на грані вічності для необоротного рішення нашого буття на віки. Будемо готуватися, запасаючись всіма доброчинностями, особливо милістю, яка містить у собы всі чесноти, так як любов - спонукальна причина милості - це союз християнської досконалості (Кол. 3:4). Милість робить людей, переповнених нею, богоподібними (Мф. 5:44; Лк. 6:32, 36). Блаженні милостиві, бо помилувані будуть (Мф. 5:7); немилостивий суд тому, хто не творив милостині (Як. 2:13). Амінь.

    Святитель Ігнатій (Брянчанінов)

    Відбулася конференція «Профілактика дитячого алкоголізму в сільських громадах Волині»

    Відбулася конференція «Профілактика дитячого алкоголізму в сільських громадах Волині»21 серпня митрополит Луцький і Волинський Михаїл, рожищанський декан протоієрей Василь Шняк, настоятель парафії Мучениці Параскеви-П’ятниці в с. Милуші Луцького районного деканату священик Богдан Репіньовський взяли участь у конференції «Профілактика дитячого алкоголізму в сільських громадах Волині». Ціль заходу, який відбувся в обласному центрі, в готелі «Профспілковий», – знайти шляхи обмеження вживання алкоголю дітьми та сім’ями у селах, започаткувати систему профілактики і соціальних послуг для життя без хмільного.
    Владика благословив зібрання, у промові зазначив важливість і боговгодність цієї праці. А о. Василь, ділячись враженням із інформаційною службою єпархії, зазначив, що після конференції в нього виникло бажання стати учасником конкурсу проектів на здобуття гранта для організації антиалкогольної роботи в навчальних закладах.

    Житія мучеників Флора і Лавра

    Житія мучеників Флора і ЛавраМученики Флор і Лавр були рідними братами не тільки за тілом, а й за духом. Вони жили в II столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії (нині Югославія). За ремеслом брати були каменярами (їх вчителями у цьому мистецтві були християни Прокл і Максим, від яких брати навчилися й чистості життя). Правитель Іллірії Лікаон послав братів у сусідню область для роботи над споруджуваним язичницьким храмом. Святі працювали на будівництві, роздаючи зароблені гроші жебракам, самі ж дотримувалися суворого посту, і завжди готові молилися. Одного разу син місцевого жерця Мамертина необережно підійшов до будівництва, і уламок каменя потрапив йому в око, сильно пошкодивши його. Святі Флор і Лавр обнадіяли розгніваного батька, що син його отримає зцілення. Вони взяли юнака до себе і наставили вірі в Христа. Після того, як юнак сповідав Ісуса Христа Істинним Богом, брати помолилися про нього, і око одужалло. При вигляді такого дива батько юнака також увірував в Христа.
    Пам'ять - 31 серпня (н. ст.).

    Любов - світська справа?

    Любов - світська справа?Один шукач прийшов до старця і сказав:
    - Я хочу знайти шлях до Бога. Допоможи мені!
    Той пильно поглянув на нього і запитав:
    - Скажи мені спершу, чи любив ти кого-небудь?
    - Я не цікавлюся світськими справи, любов'ю та іншими. Я хочу прийти до Бога!
    - Подумай, будь ласка, ще раз чи любив ти у своєму житті жінку, дитину або когось іншого?
    - Я ж вже сказав тобі, що я не звичайний мирянин. Я хочу пізнати Бога. Тому останнє мене не цікавить.
    Очі старця сповнилися глибоким сумом, і він відповів шукачеві:
    - Тоді це не можливо. Спершу тобі варто пізнати, як це, по-справжньому любити кого-небуть. Це і буде першою сходинкою до Бога. Ти запитуєш мене про останню сходинку, а сам ще не ступив на першу.

    Роздуми Кристіяна Бобіна

    "Те, що мільйони людей живилися Його іменем, що золотом вималювали Його лик і виголошували Його слова під мармуровими куполами - все це не свідчить про повагу до правди цієї Людини. Не можна повірити Його слову на підставі сили, яка з Нього виринула. Його слово істинне лише тоді, коли воно беззахисне. Його сила - це бути позбавленим сили, бути слабким, бідним: бути беззахисним через свою Любов, ослабленим через свою Любов, бідним через свою Любов. Такою є постать найбільшого Царя людства, єдиного Владики, якии покликав своїх підданих поодинці, на ім'я, тихим голосом годувальниці. Світ не міг Його почути. Світ слухає тільки тоді, коли є галас або насильство. Любов - це цар, позбавлений сили. Бог - це людина, яка мандрує поза захід дня".

    Сім діл духовного милосердя

    Сім діл духовного милосердя
    1. Грішника направити.
    2. Нерозумного навчити і допомогти пізнати правду.
    3. Ближньому добру пораду дати.
    4. Засмученого втішити.
    5. Особисту кривду терпляче зносити.
    6. Заподіяну кривду щиросердно простити.
    7. За живих і мертвих молитися.

    Сім діл тілесного милосердя

    Сім діл тілесного милосердя
    1. Голодного нагодувати.
    2. Спраглого напоїти.
    3. Нагого одягнути.
    4. Подорожнього прийняти і нагодувати.
    5. Недужого відвідати.
    6. Ув'язненого у в'язниці відвідати.
    7. Померлого поховати.

    Преподобний Єфрем Сирін про тих, хто не має в собі любові

    Преподобний Єфрем Сирін про тих, хто не має в собі любовіБідолашний та гідний співчуття той, хто далекий від любові. Він проводить свої дні у сонній маячні. І хто не стане плакати про ту людину, котра далека від Бога, позбавлена світла і живе у темряві? Бо скажу вам, брати: у кому немає любові Христової, той ворог Христу. Правдиво сказано, що той, хто ненавидить брата свого - людиновбивця (Ін. 3:15), і в пітьмі ходить (2:11), і потрапляє в тенета різноманітних гріхів.
    У кому немає любові, той негайно дратується, скоро гнівається, швидко розпалюється ненавистю. У кому немає любові, той радіє про неправду інших, не співчуває тому, хто падає, не подає руку лежачому, не дає поради засмученому, не підтримує того, хто вагається. У кому немає любові, той засліплений розумом, той товариш дияволу, винахідник усякого лукавства, причина сварок, той друг злослівних, співбесідник донощиків, порадник тих, хто ображає, наставник заздрісників, робітник гордощів, ємність для пихи. Словом, хто не придбав любові, блукає манівцями і не знає, що в пітьмі ходить.

    Життя мучеників Фотія та Аникити та багатьох інших з ними

    Життя мучеників Фотія та Аникити та багатьох інших з нимиМученики Аникита і Фотій (його племінник) були родом з Нікомидії. Аникита, який був військовим, критикував імператора Діоклетіана (284-305), який встановив на міській площі знаряддя страти, щоб залякати християн. Розгніваний імператор наказав мучити святого, а потім кинути його на поживу звірам. Але лев не заподіяв шкоди святому чоловікові. Раптово почалося сильний землетрус, внаслідок якого впало капище Геркулеса, і під проваленим міським муром загинуло багато язичників. Кат, який підняв меч щоб відсікти голову святому, сам упав непритомний. Святого Аникити стали колесувати і палити вогнем, але колесо зупинилося, а вогонь погас. тоді мученика кинули в казан з киплячим оловом, але олово охололо. Так Господь зберігав Свого раба для утвердження багатьох. Племінник мученика, святий Фотій, вітав страждальця і, звернувшись до царя, зауважив: "твої боги - ніщо!" Меч, піднятий над новим сповідником, вразив самого ката. Мучеників посадили у в'язницю.
    Пам'ять святих мучеників Фотія та Аникити Православна Церква згадує 25 серпня (за новим стилем).

    Життя апостола Матфія

    Життя апостола МатфіяЗ раннього дитинства він вивчав Закон Божий. Коли Ісус Христос прийшов на землю, Матфій увірував у Нього як у Месію. Він став послідовником Христа та одним з його учнів. Матфій проповідував Євангеліє в Малій Азії, Македонії, Іудеї та Єрусалимі, неодноразово наражаючись на смертельну небезпеку. Якось ув'язненого Матфія змусили випити отруєний напій. Апостол не тільки залишився неушкодженим, а й зцілив інших в'язнів, які від отрути втратили зір. Багатьох він навернув у віру Христову, неодноразово наражаючись на серйозну небезпеку, а в 63-му році прийняв мученицьку смерть.
    Пам'ять - 22 серпня (нов.ст.).
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою