Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Преподобний Нифонт, єпископ Кіпрський

  Преподобний Нифонт, єпископ КіпрськийЖитіє преподобного Нифонта, єпископа Кіпрського, є яскравим прикладом Божого Промислу про людину. І хоча сам Нифонт жив у далекому IV ст., шлях його до Царства Небесного повчальний і для людини XXI століття.
  Святитель народився у провінції Пафлагонія (північна частина Малої Азії), освіту здобув у столиці Візантії — Константинополі. Відомо, що в дитинстві праведник був добрим і смиренним, часто відвідував богослужіння. Проте у юному віці Нифонт дійшов такого падіння, що іноді сам жахався.

  устріч з давнім другом справила на майбутнього єпископа сильне враження. “Я ніколи раніше не бачив у тебе такого обличчя, — здивувався друг, — воно чорне, як у ефіопа”. Нифонт одразу звернувся з молитвою до Божої Матері, благаючи про Її заступництво. Після довгої молитви він побачив на іконі, що лик Цариці Небесної посвітлів і Вона посміхнулася. Відтоді Нифонт невпинно молився Богородиці. Коли він впадав у гріх, Пресвята Богородиця відвертала від нього Свій лик, а після його покаянних сліз і молитов знову милостиво звертала свій погляд на нього. Врешті Нифонт повністю перемінив своє життя. Після хвороби, від якої отримав зцілення заступництвом Божої Матері, Нифонт прийняв чернечий постриг і виснажував своє тіло у боротьбі з пристрастями. Подвижник отримав від Господа дар розрізняти підступи лукавих духів і перемагати їх, а також спостерігати відхід душ після смерті.
  У похилому віці праведник відвідав Александрію. У видінні він був указаний патріарху як достойний єпископського сану. Невдовзі Нифонт посів єпископську кафедру у м. Констанція, що на Кіпрі. Проте прослужити в архієрейському сані святому довелося недовго.
  За три дні до своєї кончини святитель дізнався про це. В останню ніч святий Нифонт довго молився за себе і свою паству. Святителеві явився Ангел Господній і втішив його звісткою про те, що йому уготовлено вічний спокій.
  Перед кончиною його відвідав святитель Афанасій Великий (дні пам’яті — 31 січня і 15 травня за н. ст.), якому також було відкрито час відходу праведника до Бога. Після бесіди зі святителем Афанасієм Нифонт замовчав. Обличчя святого просвітилося ніби сонце, а келія наповнилася пахощами, від чого усіх присутніх охопив благоговійний трепет. І почувся голос з Неба, що кликав Нифонта до вічного спокою. Мешканці Констанції були засмучені смертю свого єпископа. Святі останки преподобного Нифонта, єпископа Кіпрського, з честю поховали у церкві святих апостолів.

  День пам’яті — 5 січня за н. ст.

  • Переглядів: 3017
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com