Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Воскресіння Христове
  Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
 • Пасхальне послання 2022 року Божого
  Христос воскрес! Які, здавалося б, прості ці слова, але яким…
 • Популярне
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Травень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Назар Лозинський: Ми різні у малому, а єдині у великому - у Христі

  Часто, йдучи галасливим містом, можна помітити, як увесь світ кудись біжить, суєтиться. А деколи здається, що він взагалі збожеволів. Ми усі прагнемо все встигнути, все що тільки можливо заробити, комусь щось довести і нічого не пропустити. У підсумку маса незадоволення, нарікання і роздратування. І що найбільш прикро, цей шалений плин часто захоплює людину віруючу. Того, хто покликаний розповісти усім навколишнім про гармонію, при мир і радість, про омріяний спокій. Від подібного споглядання стає моторошно і трішки образливо. В умі зроджується думка: «невже все так погано?!» В такі моменти Господь показує, що Він не залишив нас без Своєї присутності. Що є ще ті, хто і у цьому саженному вирі життя намагається заспокоїтись сам і тих хто навколо нього.

  Особливо приємно, коли вмістителями Божої благодаті є молоді люди, які не побоялися пожертвувати власним часом, силою і планами на життя. Незважаючи на масу захоплень, які пропонує світ молодій людині, вони приходять у храм Бога Живого. Там вони просять не лише за себе, а й за своїх друзів, рідних. Вони перетворюються в те євангельське світло, яке стоїть на верховинні гори. Такими по праву віднедавна можна вважати і молодь новоствореного Львівського православного молодіжного братства «Нев’янучий Цвіт».
  Про діяльність і перспективи нового молодіжного осередку ми мали змогу порозмовляти з його головою братом Назаром Лозинським.

  Брате Назаре нещодавно православна молодіжна спільнота України дізналась про появу нового молодіжного братства, власне вашого. Прийміть наші найщиріші вітання!

  Дякую! Дуже радий, що вістка про наше маленьке братство облетіла Україну. Може це надихне створення братств по інших містах нашої держави

  Як і у кого виникла ідея організувати у Львові православне молодіжне братство?

  Ідея створити братство визрівала вже давно. Я з нею носився ще від 5 Всеукраїнського з'їзду молоді у Києві. Але втілення вона отримала тоді, коли молодь селища Брюховичі, що під Львовом (а я там мешкаю), звернулась до настоятеля православної громади митр. прот. Ярослава Ощудляка (він же Ректор Львівської православної богословської академії УПЦ КП) з пропозицією про створення чогось схожого до місцевих католицьких молодіжних організацій. Отець Ректор, відповідно, все благословив і так, я би сказав, несподівано ми утворились.

  Для чого взагалі на Вашу думку потрібний у церкві молодіжний рух і зокрема, скажімо, Ваше братство?

  Питання потрібності молодіжних православних організацій лежить в площині служіння Церкви як інституції спасаючої. Служіння це полягає не лише у проповіді Слова Божого, требовиконанні чи, навіть, звершенні Святих Таїнств, але, що дуже важливо – у роботі з людьми, спілкуванні, взаємодопомозі і взаємній любові. Тому братства (це моя власна думка) мали б, власне, виконувати ці важливі церковні функції: згуртування навколо себе небайдужої молоді, незалежно від віку, соціального, інтелектуального чи інших прошарків. Навіть, можливо, незалежно від віросповідання, щоб дух братерства, любові, поваги, потрібності у суспільстві, привів людину до Православ'я.

  Що ВИ реально можете сьогодні запропонувати сучасній молоді. Які проекти має ваше братсво?

  Дуже важке питання. Важке тому, що ми тільки-тільки почали існувати і намагаємось для початку згуртувати хоча б самих себе. Поволі це вдається. Єдине, чим поки можемо похвалитись - це соціальний відділ "Милосердя", який опікується (за церковний кошт) самотніми, одинокими, бідними людьми в Брюховичах, допомагаємо їм трохи матеріально, трохи морально. Це також, напевно, заохотить молодь до праці, покаже, що Православ'я не "мертве", як часто його характеризують. Щодо наших проектів, то планів завжди багато. Це і паломництва, і спільні конференції, і ще багато різного, але це в майбутньому.

  Якщо дозволити собі помріяти, то якими Вам малюються недалекі перспективи львівської молодіжної організації?

  Скажу коротко: це буде братство, яке "переплюне" Львівське братство 18 століття

  Чим відрізняється Ваше братство від, скажімо, Пласту чи якоїсь іншої молодіжної націоналпатріотичної організації?

  Думаю, найголовнішим - молитвою і євхаристійною, літургічною єдністю. Життя Церкви (а братство це також частина Церкви) полягає саме у єдності у Св. Таїнстві Євхаристії. Спільні молитви, спільні Літургії - це те, чого не мають націоналпатріотичні організації.

  Як Ви особисто потрапили до активної частини православної молоді і в братство зокрема?

  Дуже просто - часто брав учать у різних заходах, що проводило Синодальне управління. Викладаю у ЛПБА УПЦ КП, а від недавна ще й призначений Головою єпархіального відділу у справах молоді. А ще один фактор - просто маю бажання працювати...

  Чим для Вас є Церква, яка її роль у цьому світі?

  Церква - це, насамперед, єдність в Христі. Через молитву, через спілкування, через взаємопоміч і любов, і найголовніше, через Євхаристію. Відповідно, її роль у світі - об'єднувати у собі любов'ю усіх, для кого Христос - це Бог, Шлях, Істина і Життя. Коротко, але щиро.

  Як і де відбуваються збори браства?

  Збори братства поки що відпуваються щосуботи у церкві Введення у храм Пресвятої Богородиці (Брюховичі).

  Основні теми, які обговорюєте?

  Ми не маємо чітких тем щодо обговорення і це найцікавіший момент у зборах. Бо, зазвичай, приходимо з одними питаннями, а до кінця зборів обговорюємо зовсім інші. Безперечно, що у мене є завжди певні темі, які я намагаюсь висвітлити братчикам. Це, в основному, теми літургічного, історичного та богословського спрямування - те, що їх цікавить. Тобто на зборах мені дають певні питання, а на наступний раз я про це розповідаю. Під час бесіди виникає ще дуже багато питань, ми дискутуємо, обговорюємо, висловлюємо свої думки, потім проводимо молитву, відповідно, до потреб. Іноді хтось з братів чи сестер читає "лекцію" (якщо це так можна назвати) на якусь довільну тему (дружба, любов, милосердя...). Часто переглядаємо тематичні фільми. Наразі не робили "вилазок" на природу - холодно. Це в найближчій перспективі.


  Чи маєте вже перші проблеми у братстві, чого побоюєтесь у недалекому майбутньому?

  Проблеми класичні - брак коштів, ентузіазму та часу для зборів. Але, надіюсь, що це поправимо.

  Чи існує співпраця з іншими молодіжними організаціями, які відносини з католицькою молоддю?

  Соромно зізнатись, але ще ні. Проте деякі сестрички обіцяли привести на збори братчиків з інших організації, зокрема з СУМу (Спілка української молоді УГКЦ).

  Щоб хотіли побажати українській молоді?

  Хочу побажати консолідації, єдності, забути про усе те, що нас усіх різнить. Ми всі дуже різні, кожен має свої проблеми, свої мрії, свої бажання, свої ідеї, але кожен повинен усвідолювати, що ми різні у малому, а єдині у великому - у Христі. І Христос чекає від нас, що ми зрозуміємо, що "немає вже ні юдея, ні елліна, ні раба, ні вільного, ні чоловічої статі, ні жіночої", але все і всьому Він. Візьмім тягарі один одного на себе, розділімо печалі інших, і примножмо їх радості. Тоді ми зможемо називатись ХРИСТОВИМИ. Я бажаю усій молоді (та й не тільки молоді) стати Христовими, стати свідомими членами Церкви, об'єднаними в любові до найменшого нашого ближнього.

  Розмовляв ієромонах КОНСТАНТИН (Марченко).
  ПЕРЕХРЕСТЯ

  Зустрічі братсва відбуваються: понеділок, четвер о 19:00 – Львівська православна богословська академія (м. Львів, вул. Лисенка, 43)

  Контактні телефони: 8-067-76-75-203 (Назар)

  е-мейл: nevjanci@gmail.com
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com