Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Єлеосвячення

  "Єлеосвячення - це таїнство якому при
  помазуванні тіяа єлеєм призивається на
  людину благодать Божа, зціляє немочі як
  душевні так і тілесні." (Просторий
  християнський катехизис).

  ЄлеосвяченняЗ настанням Великого посту в багатьох храмах звершується Таїнство Соборування. Що означає це таїнство? В яких випадках потрібно його застосовувати і чи можна після його прийняття забути про немочі тіла? На ці і інші подібні запитання спробуємо дата вагомі відповіді.
  Соборування, або інакше Єлеосвячення -це церковне таїнство. Встановлення самого таїнства своєю історією заглиблюється в давнину віків, аж до апостольського періоду. Святий апостол Яків у своєму посланні говорить: " Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвітерів Церкви і нехай помоляться над ним, помазавши його оливою в ім'я Господнє. І молитва віри зцілить недужого і підведе його Господь; і якщо він гріхи вчинив, простяться йому." (Як. 5. 14-15).Першопочатково Таїнство Єлеосвячення звершувалося через покладання рук, як це відображено в книзі Дій Святих апостолів (Дії' 28. 8-9). Згадка саме про такий чин звершення таїнства збареглася в нашому требнику - в молитві що читається в кінці таїнства при
  покладанні Євангелія, як руки Господської на голову хворої людини. Покладання рук для отримання зцілення було замінене вже в апостольський час помазуванням єлеєм.

  Окрім тілесного зцілення, в таїнстві випрошується і відпущення гріхів - тому що більшість недуг є наслідком гріхів, тоді як сам гріх - недуга духовна. Святі отці Церкви повчають, що при Єлеосвяченні відпускаються забуті гріхи ( але не свідомо затаяні під час сповіді) наприклад через причину малозначимості для людини. А сукупність таких гріхів може лягти тяжким ярмом на душу людини і стати причиною не тільки духовного упадку але і тілесних недуг.
  Єлеосвячення називається ще Соборуванням тому, що за уставом Церкви його повинні звершувати сім священиків (собором священнослужителів). Число сім -символічний знак Церкви і означає її повноту: саме тому послідування таїнства складається із прочитання, після визначених молитов, саме різних уривків із Апостола і Євангелія , які розповідають про покаяння, про зцілення, про необхідність віри, про страждання і милосердя. Після кожного такого прочитання і молитовного звернення до Бога про відпущення гріхів над недужою людиною (чи людьми) відбувається помазування освяченим єлеєм (маслом) змішаним із вином, і таке помазування звершується семиразово. Церква допускає також звершувати це таїнство трьом, двом і навіть одному священнослужителю, лише б він звершив те, що належить робити семи священикам, виголошував всі молитви і звершував помазування.

  Соборування за вченням Церкви звершується над православним християнином старше семи років, що страждає тілесними і душевними недугами. Під душевними недугами можна розуміти і важкий духовний стан (смуток, скорбота, відчай), або ж причиною такого стану можуть бути нерозкаяні гріхи і навіть ті гріхи які людина сама не визнає за гріх.

  Отже таїнство може звершуватися не тільки над страждаючими від тілесних недуг людьми чи тими які знаходяться на смертному одрі, але і над тими людьми які на перший погляд виявляються цілком здоровими і повними життєвих сил. Не звершується таїнство над хворими які знаходяться в несвідомому стані, над буйними, психічно хворими і над біснуватими.Саме Таїнство Соборування можна звершувати в храмі, а також в інших придатних до цього чину місцях. За існуючою традицією Церкви загальне Єлеосвячеиия в багатьох храмах відбувається в дні Великого посту, перш за все в Хрестопоклонну і Страсную седмицю.Щоб приступити до цього таїнства, якихось особливих приготувань не потрібно, але корисно буде поєднати його з Таїнством Святої Сповіді і Святого Причастя, тому що по вірі Церкви в Соборуванні також подається прощення забутих нами гріхів, і звичайно, людина яка висповідалась, щиро очистила свою душу покаянням, з великою для себе користю прийме це і Єлеопомазування. Потрібно також знати, що до Соборування потрібно приступати не частіше як один раз в році.

  Єлеопомазування часто плутають із Миропомазуванням, а це зовсім різні Таїнства. Миропомазування звершується відразу після Хрещення і в ньому- подаються Дари Святого Духа, які допомагають нам зростати і набиратися нових сил. Зовсім інше помазування є і на Всенічному богослужінні, це помазування зовсім не є таїнством, а лише помазування Святим Єлеєм, що був освячений на літії разом з хлібом, вином і пшеницею. В Таїнстві Соборування, як це бачимо в посланні ап. Якова (Як. 5.14-15) людині подається два Божественні дари.

  Перший такий дар - це зцілення тілесне, тому що з хворою людиною моляться і інші, а Господь Сам обіцяв: " Істино також кажу Вам: якщо двоє з вас дійдуть згоди на землі просити про всяку річ, то, чого б вони попросили, буде їм від Отця Мого Небесного; бо, де двоє чи троє зібрані в ім'я Моє, там і Я серед них." (Мф.8.19-20).

  Другий такий дар, що посилається людині у цьому таїнстві - це відпущення гріхів. Але людина сама повинна прагнути позбутися цього гріховного ярма і перша зробити крок на зустріч Богові тим самим виконати ще одну Його заповідь: "І прости нам провини наші, як і ми прощаєм винуватцям нашим..." (Мф. 6.12).

  Під час Великого посту це спасенне для людини таїнство із року в рік служиться у нашому храмі Всіх Святих землі української у м. Львові (вел. Миколайчука, 2а. Складаємо щиру подяку нашому Господеві що і цього Великого посту сподобив нас уділити Таїнство Соборування людям.

  Настоятель церкви Всіх Святих землі української
  м. Львів, прот. Віктор Феденьків
  hram.lviv.ua

  _________________________________
  Завантажити карти на fedoroff.net -
  політичні, історичні, фізичні, автомобільні,
  економічні, топографічні та інші види карт.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com