Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Життя мучеників архідиякона Лаврентія, папи Сікста та інших з ними

    Бо серце ваше буде там, де скарб ваш.
    Євангеліє вiд Матфея 6, 21


    Цей євангельський вираз Христа пропонує замислитися кожній людині над життєвими цінностями. Що для Вас важливіше: земне життя, з його тимчасовими та швидкоплинними «радощами» чи життя вічне, осяяне Божественною Любов'ю? Якщо людина бажає максимально зручно «влаштуватися» у цьому житті, тоді усі свої думки й енергію серця вона спрямовує на накопичення матеріальних благ, які зроблять її щасливою. Але якщо людина, пам'ятаючи слова Святого Письма: «Яка користь людині від того, що вона здобуде весь світ, але занапастить душу?» (Мк. 8, 36) - спрямовує своє життя в іншому руслі, прагнучи досягти світу духовного, тобто Царства Небесного, то вона робить навпаки: чим більше роздає, тим більше отримує. Прикладом цього є життя святих мучеників Лаврентія та папи римського Сікста, пам'ять яких вшановується сьогодні Православною Церквою.

    Життя мучеників архідиякона Лаврентія, папи Сікста та інших з нимиСвятий папа Сікст був родом з Афін, де отримав чудову освіту. Він проповідував Євангеліє в Іспанії. Після мученицької кончини святого папи Стефана (253-257), Сікста було обрано римським єпископом. Це був період правління імператора Валеріана (263-259) - активного гонителя християн. А тому бути папою, означало йти на вірну смерть.
    Так і сталося - в скорому часі папу Сікста було схоплено і приведено на суд імператора Валеріана, після чого кинуто до в'язниці. Коли його вели, на шляху Сіксту зустрівся архідиякон Лаврентій, який також виявив бажання постраждати за ім'я Христове. «Я старець і йду на легку смерть - відповів святий Сікст - а тебе чекають більш жорстокі страждання. Знай, що через три дні після моєї смерті і ти також підеш за мною». Після цього він звелів Лаврентію продати церковні скарби і все отримане роздати нужденним християнам. Все це виконав архідиякон про що доповів святому Сіксту, коли останнього вели на страту.

    Коли воїни імператора почули про якісь скарби, вони одразу повідомили імператору Валеріану. Останній наказав негайно схопити святого Лаврентія і кинути до в'язниці. Скоро його привели на допит до імператора, під час якого той наказав Лаврентію показати сховані ним скарби. «Дай мені три дні - відповів архідиякон - і я покажу тобі ці скарби». За цей час мученик зібрав велику кількість хворих та нужденних, які жили за рахунок милостині Церкви, і привівши їх до імператора, промовив: « Ось вони, ці сосуди, в яких вкладені скарби. І всі, хто вкладає в них свої скарби, з лишком отримує їх в Царстві Небесному».

    Розлючений такою відповіддю імператор наказав віддати святого архідиякона Лаврентія на муки. Під час тяжких страждань святий помер. Його останніми словами були: «Дякую тобі Господи, що ти сподобив мене увійти до Твого Царства».

    Вибір святих мучеників папи Сікста і архідиякона Лаврентія з однієї сторони та імператора Валеріана з іншої є досить показовим. Перші усім серцем прагнули скарбів Царства Небесного, для чого творили милості. В той час як імператор, для якого пріоритетними були тимчасові цінності, бажав насолоди від скарбів матеріальних. Подібно до них, кожна людина на землі має зробити свій вибір.

    Пам'ять - 23 серпня (нов. стиль).

    • Переглядів: 3257
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com