Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2011    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Психологічні особливості залучення людей до псевдоправославних культів

    Основні психологічні методи, якими користуються члени псевдоправославних культів для залучення нових адептів:
    1. Залякування Армагедоном.
    2. Містика або так звані “фокуси”.
    3. Наявність “Гуру”.
    4. Подвійне вчення.
    5. Істиність вчення.
    6. Активне підкріплення.
    7. Введення в трансоподібні стани свідомості.

    Преподобний Нестор Літописець

    Преподобний Нестор ЛітописецьПреподобний Нестор Літописець народився в 50-х роках XI століття в Києві. Юнаком він прийшов до преподобного Феодосія і став послушником. Преподобний Нестор глибоко цінував істинне знання, поєднане зі смиренням і покаянням.
    Пам'ять - 9 листопада

    Життя святого апостола i євангелиста Матфея

    Життя святого апостола i євангелиста МатфеяСвятий апостола i євангелиста Матфей був апостолом із Дванадцяти. До свого навернення до Христа Матфей служив митарем, збирачем податів для Риму. Почувши слова Ісуса Христа: «Іди за Мною» (Мф. 9. 9), він залишив свою посаду і пішов за Спасителем. Сприйнявши благодатні дари Духа Святого, апостол Матфей спочатку проповідував у Палестині. Перед виходом на проповідь у далекі країни на прохання християн-іудеїв, що залишалися в Єрусалимі, апостол написав Євангеліє. У ряду книг Нового Завіту Євангеліє від Матфея стоїть на першому місці. Написано на єврейською (арамейською) мовою. Слова і діяння Спасителя Матфей викладає відповідно до трьох видів служіння Христа: як Пророка і Законодавця, Царя над світом невидимим і видимим і Первосвященика, що приносить жертву за гріхи всіх людей.
    Пам'ять - 29 листопада за новим ст.

    Життя рівноапостольного Аверкія, єпископа Ієрапольського, чудотворця

    Рівноапостольний Аверкій прославився в ІІ столітті в Фригії. Місто Ієраполь в той час населяли, в основному язичники. Святитель молився Господу за спасіння їхніх душ і навернення до Істинного світла. Ангел, який з’явився святому Аверкію звелів сокрушити ідолів і язичницьке капище. З ревністю виконав святий повеління Боже. Почувши, що ідолопоклонники хочуть умертвити його, святитель прийшов на місце народних зібрань і відкрито викрив помилковість вірувань язичників. Язичники намагались схопити святого. У цей час в натовпі закричали три біснуваті юнаки. Народ почав хвилюватися, святитель же молитвою вигнав з них бісів. Бачачи юнаків здоровими, жителі Ієраполя попросили святителя Аверкія навчити їх християнської віри, а потім прийняли святе Хрещення.
    Пам'ять - 4 листопада (н. ст.).

    Святий мученик Євпсихій

    Святий мученик Евпсихій народився в знатній християнській сім'ї Кесарії Каппадокійської (місто на південному сході Малої Азії). Його життя увінчалася мучеництвом в період гонінь на віру Христову при імператорі Юліані Відступнику (361 - 363), який, хоча і був вихований у християнській вірі, але згодом, досягнувши 20 років, став язичником. Святий мученик Евпсихій в зрілому віці одружився на християнці. Весілля його збіглося з язичницьким святом на честь богині Тихе,яка уособлювала успіх і яку особливо шанував Юліан Відступник. Коли греки-язичники прийшли на свято в капище Тихе, святий Евпсихій та інші християни також вирушили до цього місця. За їхніми молитвами капище було зруйновано. Юліан Відступник був розлючений. Вирішивши покарати не тільки святого Евпсіхія, а й усе місто, він наказав одних стратити, інших заслати в ув'язнення і наказав розгромити християнські храми Кесарії, а кліриків примусово направити в армію.

    Пам'ять- 22 квітня (за новим стилем).

    Казанська ікона Божої Матері

    Казанська ікона Божої МатеріКазанська ікона, належить до найбільш відомих і шанованих у всьому Православному світі ікон Божої Матері. Святкування Пресвятій Богородиці, на честь ЇЇ ікони, званої «Казанська», встановлене на знак вдячності Цариці Небесній за визволення града Москви і всієї Русі від нашестя поляків в 1612 році. Кінець XVI і початок XVII століття відомі в історії Росії як Смутний час. Московія потерпала від нападів польських військ, які глумились над православною вірою, грабували і палили храми, міста і села. Обманним шляхом їм вдалося заволодіти Москвою. За закликом святійшго патріарха Єрмогена московити стали на захист батьківщини. В ополчення, яке очолив князь Димитрій Михайлович Пожарський, було прислано чудотворний образ Пресвятої Богородиці.
    Святкування - 21 липня, 4 листопада (за н. ст.).

    Преподобний Георгій, сповідник, митрополит Мітиленський

    Преподобний Георгій, сповідник, митрополит МітиленськийПреподобний Георгій, митрополит Мітиленський, з юності вів чернечий спосіб життя, удосконалюючись переважно в чесноті смиренномудрості. В часи царювання Льва Ісаврянина (716 - 741) святий зазнав гоніння від іконоборців і отримав іменування Сповідника.

    Пам'ять- 20 квітня (за новим стилем).

    Святитель Євтихій, архієпископ Константинопольський

    Святитель Євтихій, архієпископ Константинопольський, народився в селищі, що мало назву "Божественне", у Фригійській області. Його батько, Олександр, був воїном, а мати, Сінесія, була дочкою священика августопольскої церкви Ісихія. Святий Євтихій отримав початкову освіту і християнське виховання від свого діда-священика. Одного разу під час дитячої гри хлопчик написав своє ім'я з титулом Патріарха і цим як би вказаним своє майбутнє служіння. У віці 12 років він був відправлений до Константинополя для отримання подальшої освіти. Юнак досяг успіху у вивченні наук і зрозумів, що людська мудрість - ніщо проти вчення Божественного Об'явлення. Він вирішив присвятити себе чернечому життю. Святий Євтихій віддалився в один з амасійскіх монастирів і прийняв у ньому Ангельський чин. За свою суворість життя він був поставлений архімандритом всіх амасійскіх монастирів, а в 552 році зведений на патріарший престол.

    Пам'ять- 19 квітня (за новим стилем).

    Обережно окультизм

    Окультизм (від лат. Occultus - таємний) - загальна назва містичних повчань, які стверджують про існування прихованих сил в людині і космосі, недоступних для звичайного людського досвіду, а також комплекс вірувань в існування прихованого зв'язку людини з потойбічним світом. Найчастіше терміни «окультизм» і «езотеризм» застосовуються як синоніми.
    До окультних практик Церква відносить контроль над ефірним тілом, тактильне сприйняття біополя, зорове сприйняття аури, зняття енергоінформаційних ушкоджень (вроки, програмування, енергетичний вампіризм), енергетичну корекцію фізичного тіла, зняття больових відчуттів у себе та інших, екстрасенсорику, корекцію карми тощо. Цей ряд можна продовжувати досить довго. Для того щоб з’ясувати, як Церква ставиться до даних практик та вчень, слід по можливості визначити, що є людина в них і що про людину говорить Церква.

    Житія прор. Іоїля, мч. Уара i з ним 7 учителiв християнських, перенесення мощей прп. Іоана Рильського, блж. Клеопатри

    Святий пророк Іоїль жив за 800 років до Різдва Христового. Ним було передбачене запустіння Єрусалиму. Він також пророкував, що на всяку плоть буде виливатись Святий Дух через Спасителя світу ( Іоїл. 2, 28-32).
    Пам'ять прор. Іоїля, мч. Уара i з ним 7 учителiв християнських, перенесення мощей прп. Іоана Рильського, блж. Клеопатри - 1 листопада (новий стиль).

    Житіє благовірного Великого князя Ростислава-Михаїла Мстиславича

    Житіє благовірного Великого князя Ростислава-Михаїла МстиславичаУ 1125 році Великий князь Київський Мстислав дав в уділ своєму сину Ростиславу (у хрещенні Михаїлу) Смоленськ. Понад тридцять років князь розбудовував свою вотчину. По всьому князівству він засновував нові міста й монастирі. Справедлива і богобоязлива людина, він мимоволі був втягнутий у князівські чвари за київський престол. Смута була і в Руській Церкві. У 1147 році собором єпископів митрополитом Київським був обраний Климент Смолятич. Патріарх Константинопольский не визнав його і прислав свого митрополита. Ця боротьба тривала багато років. У 1159 році Ростислав Мстиславич став великим князем Київським.
    Пам'ять - 27 березня (н.ст.).

    Життя святого Феогноста, митрополита Київського і всієї Русі

    Митрополит Феогност своїм місцеперебуванням обрав Москву, де правив тоді князь Іван Калита. Багато їздив він по Русі, відвідуючи різні єпархії. У 1342 році новий хан Золотої Орди Джанібек намагався обкласти даниною і церковні доходи. Митрополит Феогност стерпів багато знущань в орді, віддав всі свої гроші, але домігся збереження пільг для церкви. З часів Феогноста, митрополити завжди мали свою резиденцію в Москві. Спочив владика у 1353 році.
    Пам'ять - 27 березня (нов. ст.).
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою