Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2011    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    ПЕРВОСВЯТИТЕЛЬСЬКИЙ ВІЗИТ СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА ФІЛАРЕТА ДО ЛЬВІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

    На запрошення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальского Димитрія
    впродовж 3-5 грудня 2011 р.,
    з нагоди свята Введеня в храм Пресвятої Богородиці та 21-ої річниці входу православної громади у Свято-Покровський кафедральний собор м. Львова,
    з Первосвятительським візитом Львівсько-Сокальску єпархію відвідає
    Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет
    .
    У рамках цього візиту заплановано низку заходів (програма додається далі).

    Мучениці Агапія, Ірина та Хіонія

    Мучениці Агапія, Ірина і Хіонія були рідними сестрами, що жили біля міста Аквілеї в північній Італії в кінці 3-го століття. Осиротівши ще в юному віці, вони вирішили не виходити заміж і вели благочестивий спосіб життя. Коли імператор Діоклетіан відвідав Аквілею, він підняв жорстоке гоніння проти християн, так що незабаром тут всі в'язниці стали переповнені ними.
    Тоді й були схоплені ці три сестри-дівчини і віддані різним катуванням. У богослужінні святим мученицям сказано, що вони не злякались ні нападу диких звірів, ні відсікання частин тіла, ні інших тортур. Під час їх катувань сталося кілька чудес, але мучителі не покаялися. Нарешті Агапію і Хіонію спалили на багатті, а Ірину прокололи стрілами. Сталося це в 304-му році.

    Пам'ять- 29 квітня (за новим стилем).

    Апостоли від 70 : Аристарх, Пуд і Трофим

    Святі апостоли Аристарх, Пуд і Трофим були з числа 70-ти апостолів, яких Господь Ісус Христос послав перед Собою з Євангельським благовістям (Лк. 10, 1 - 24).Святий апостол Аристарх, що трудився із святим апостолом Павлом, став єпископом сирійського міста Апамеї. Ім'я його неодноразово згадується в книзі Діянь святих апостолів (Дії. 19, 29; Дії. 20, 4; Дії. 27, 2) і в Посланнях апостола Павла (Кол. 4, 10; Флп. 1, 24).Святий апостол Пуд згадується в 2-му Посланні апостола Павла до Тимофія (2 Тим. 4, 21). Він займав високе положення члена римського Сенату. У своєму будинку святий приймав першоверховних апостолів, збирав віруючих християн. Будинок його був перетворений у церкву, що отримала назву "Пастирської".

    Пам'ять- 28 квітня (за новим стилем).

    Священномученик Артемон Лаодикійський

    Cвятий Артемон був священиком і жив у місті Лаодикії. Артемон разом і з християнами спалив поганський храм. Згодом старенького Артемона ув’язнили і намовляли до відступництва від Христової віри, але це виявилося марно. Тоді розгніваний урядник наказав жорстоко мучити Артемона, а потім приготувати котел з розпаленою смолою. Але сталося так, що він сам упав у той котел і зварився у смолі. Багато поган навернулося тоді до Христової віри. Згодом Артемон був звільнений і вирушив в Азію проповідувати слово Боже. В 310 році святого Артемона погани зарубали мечем.

    Пам'ять - 26 квітня (за новим стилем).

    Братик

    БратикОдна молода мати очікувала народження другої дитини. Довідавшись, що то - дівчинка, навчила свого первістка, синочка Михайлика, аби він, поклавши голову на її живіт, разом із нею співав колискової маляті, яке мало народитись. Пісенька, що починалася словами: «Зірочко, зіронько, вже ніч близенько...» дуже подобалась хлоп'яті. Співав її часто.
    Пологи були передчасні й тяжкі. Малесеньку дівчинку поклали в інкубатор, де вона перебувала під постійною лікарською опікою. Перелякані батьки були готові до найгіршого: їхня донечка мала дуже малі шанси вижити.

    100 причин не вживати алкоголь

    100 причин не вживати алкогольДо написання цих пунктів мене наштовхнув іронічний запит мого друга: «Назви 100 причин не вживати алкоголь».
    Оскільки тверезий спосіб життя змінив на краще мене і багатьох моїх друзів, то вважаю морально необхідним надати певні аргументи, які б переконали хоч когось жити тверезо. Хоча розумію, що аргументи діють на тих, хто хоче їх слухати.
    Тверезий спосіб життя – це дуже широке поняття, і наведене нижче – це тільки маленька частина однієї його складової.

    Святий Павло (Конюшкевич)

    Святий Павло (Конюшкевич)Святий Павло (світське ім`я — Петро) народився 1705 р. у сім`ї міщан, які походили з прикарпатського с. Конюшки (тепер с. Луки під Самбором). Навчався у Самбірській братській школі (де свого часу нібито вчився й гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний), потім — у Києво-Могилянській Академії, де мав відмінні успіхи (1717-1733). По закінченні академічного курсу прийняв постриг у Києво-Печерській лаврі від архімандрита Романа Копи. 05. 12. 1734 був рукоположений київським митрополитом (тоді він мусив титулуватися тільки архієпископом) Рафаїлом (Заборовським) в ієродиякони. Вірогідно, відразу після навчання в Києво-Могилянській Академії він став викладати в одному з її нижніх класів.
    Дні пам`яті святителя Павла - 23 червня і 17 листопада (за н.с).

    Преподобний Меркурій Київо-Печерський

    Преподобний Меркурій Київо-ПечерськийПреподобний Меркурій Київо-Печерський подвигався в Дальніх печерах в XIV столітті, додержувався суворо посту. За життя преподобний Меркурій був пов’язаний глибокою духовною любов'ю з преподобним Паїсієм,...

    Память - 17 листопада і 7 грудня за новим стилем.

    Преподобний Іоаникій Великий

    Преподобний Іоаникій ВеликийПреподобний Іоаникій Великий народився у Вифінії в 752 р. в селищі Марікаті. Батьки його були бідні і не могли дати йому навіть початкової освіти. З дитинства він повинен був пасти худобу - єдине надбання родини. Любов до Бога і молитва цілком володіли душею отрока Іоаникія. Часто, перехрестивши стадо, він вирушав у відокремлене місце і цілий день молився, і ні злодій, ні звір не наближалися до його стада.
    Пам'ять - 17 листопада.

    Поступ

    ПоступКоли моя бабуся вирушала навідати свою маму, вона відводила на це три дні. Один день ішов, щоб добратися туди на бричці, запряженій кіньми, ще один — аби розповісти і послухати останні новини, посидівши трохи в кухні, а трохи у саду, і третій день — на дорогу назад.
    Коли моя мати їздила до своєї мами, то їй потрібно було два дні. Вона добиралася потягом і, якщо їй щастило з пересадками, приїжджала того ж дня під вечір. Мама розповідала бабусі останні вісті, вислуховувала новини навзаєм і наступного дня від'їжджала.

    Святі безсрібники Косма і Даміан Асійскі

    Святі безсрібники Косма і Даміан АсійскіСвяті безсрібники Косма і Даміан були рідні брати. Вітчизна їх — Асія. Так у давні часи називалася частина Малої Азії. Ні дата їх народження, ні дата смерті невідомі. Безсумнівно тільки те, що вони жили не пізніше IV століття. Такий висновок випливає, по-перше, тому що в першій половині V століття, при імператорі Феодосії молодшому, в їх честь будували святі храми, по-друге, тому, що копти, які відокремилися від православ'я з часів Халкідонського собору (431 р.), визнають їх святими, тоді як святих, які жили після цього, вони за таких не визнають.
    Пам'ять - 14 листопада (н. ст.).

    Преподобний Спиридон і Никодим Печерські

    Преподобний Спиридон і Никодим ПечерськіПреподобний Спиридон і Никодим, просфорники Печерcькі (XII ст.), 30 років виконували свій послух - пекли просфори. Преподобний Спиридон прийшов у монастир при ігумені Пімені (1132-1141 рр.) будучи літньою людиною. Подвижник супроводжував свою працю безперестанною молитвою і співом псалмів. Ще за життя преподобний Спиридон був прославленний від Бога чудесами. Відомий випадок, коли він погасив мантією палаючу пекарню: вогонь погас, а мантія залишилася цілою. Святий Никодим трудився разом з преподобним Спиридоном і вів таке ж строге життя. Мощі їх знаходяться в Антонієвих печерах. У преподобного Спиридона пальці правої руки складені триперстно.
    Пам'ять - 13 листопада за новим стилем, а також 11 жовтня і в 2-у Неділю Великого посту.
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою