Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Преподобний Іоаникій Великий

  Преподобний Іоаникій ВеликийПреподобний Іоаникій Великий народився у Вифінії в 752 р. в селищі Марікаті. Батьки його були бідні і не могли дати йому навіть початкової освіти. З дитинства він повинен був пасти худобу - єдине надбання родини. Любов до Бога і молитва цілком володіли душею отрока Іоаникія. Часто, перехрестивши стадо, він вирушав у відокремлене місце і цілий день молився, і ні злодій, ні звір не наближалися до його стада.

  За наказом імператора Лева IV (775 - 780) багаточисельні посли збирали по містах і селищах кращих юнаків країни на військову службу. У імператорське військо був прийнятий й Іоаникій. Він заслужив своєю доброю вдачею на любов сотоваришів, але, як хоробрий воїн, був страшний ворогам. Прослужив святий Іоанникій в імператорському війську 6 років. Був не одноразово нагороджений своїми начальниками і імператором. Але військова служба обтяжувала його, душа його жадала подвигів і самоти. І Господь призвав Свого раба до Себе на служіння.

  Преподобний Іоаникій, відрікаючись від світу, мав намір відразу піти в пустелю. Проте, за порадою дослідних в чернецтві старців, він ще два роки прожив в монастирі. Тут святий звикав до чернечої слухняності, до чернечих статутів і правил, навчився грамоті, вивчив напам'ять тридцять псалмів Давида. Після цього, по навіюванню Божому преподобний віддалився у пустелю.

  Три роки пробув він в глибокій самоті, лише раз на місяць пастух приносив йому трохи хліба і воду. День і ніч проводив подвижник в молитвах і співі псалмів. Після кожного вірша псаломщика преподобний Іоаникій творив молитву, яку в декілька зміненому вигляді зберігає Православна Церква до цих пір: "Уповання моє Отець, пристановище моє Христос, покрив мій Дух Святий". Випадково зустрівши своїх колишніх товаришів по військовій службі, святий покинув пустелю і віддалився в Контурійські гори.

  Лише через 12 років подвижницького життя відлюдник прийняв чернечий постриг. Три роки після постриження провів святий в затворі, обплутаний верігами, після чого відправився до Хелідону до великого пістника Георгія (пам'ять 21 лютого). Подвижники прожили разом три роки. За цей час преподобний Іоанникій вивчив увесь Псалтир. Досягнувши глибокої старості, святий Іоанникій оселився в Антидієвій обителі і пробув там в затворі до своєї кончини.

  70 років провів в подвигах преподобний Іоаникій і досяг високої духовної досконалості. По милості Божій святий здобував дар пророкування, як свідчив учень його Пахомій. Преподобний старець під час молитви піднімався над землею. Одного дня перейшов річку, що розлилася в повені. Святий міг сам ставати невидимим для людей і робити невидимими інших: так, одного дня преподобний вивів з темниці полонених греків на очах багаточисельної варти. Отрута і вогонь, якими хотіли знищити святого заздрісники, не заподіювали йому шкоди, хижі звіри не чіпали його. Відомо, що він звільнив острів Фас від безлічі змій. Преподобний Іоаникій також врятував юну черницю, готову покинути монастир заради заміжжя; він узяв на себе пристрасть, що мучила дівчину, а сам постом і молитвою знищив ворожий напад. Дізнавшись про свою кончину, святий відійшов до Господа 4 листопада 846 року у віці 94-х років.

  Світильнику всесвітній / сяючи чудесами, Іоаникіє Великий / благай Христа Бога спастися душам нашим!"

  Пам'ять - 17 листопада.

  Джерело: Форум.
  • Переглядів: 3468
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com