Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • 10 публікацій, які необхідно прочитати кожному чоловікові
  Кажуть, що сьогодні мало справжніх чоловіків... А я кажу тобі - будь…
 • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
  Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
 • Популярне
 • День Святої Тройці - П’ятдесятниця
  Про свято П'ятдесятниці – День Святої Тройці Зішестя Святого Духа на…
 • Піст святих апостолів Петра й Павла
  Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або апостольським,…
 • ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
  Євангеліє про Вознесіння Господнє Історія свята Вознесіння…
 • Опитування
  Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
  так
  ні
  святкую день Валентина
  а що це за свято?
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Липень 2022    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Червень 2022 (3)
  Травень 2022 (1)
  Квітень 2022 (5)
  Січень 2022 (6)
  Грудень 2021 (4)
  Листопад 2021 (3)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»

  «СЛУЖИТИ, ВІРИТИ, ТВОРИТИ»: У СЕЛИЩІ ПІДБУЖ ДРОГОБИЦЬКО-САМБІРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КП ВІДБУВСЯ ЛІТНІЙ ДУХОВНО-ПАТРІОТИЧНИЙ ДИТЯЧИЙ ТАБІР «СВІТ»  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  З 2 по 12 серпня 2016 р.Б. на православній парафії храму Собору Св. Йоана Хрестителя селища Підбуж тривав дитячий Свято-Іванівський табір («СВІТ»). Впродовж десяти днів діти, вихователі, працівники табору побували у Світі, де служили Богу через служіння ближнім, зміцнювали віру та творили діла милосердя і добрі справи. «СВІТ» – це духовно-патріотичний дитячий табір на Прикарпатті, в гірському селищі Підбуж, у якому діти та вихователі зростали у вірі завдяки ранковим та вечірнім богослужінням; зміцнювали свій дух через зміцнення тіла під час ранкової гімнастики; щоденно виконували гімн України; брали участь у спортивних змаганнях із волейболу та футболу; активно відпочивали на берегах річки та купались у гірських водах; грали в розвиваючі, інтелектуальні та пізнавальні ігри; вивчали Закон Божий; ходили та їздили на пізнавальні екскурсії гірськими місцевостями; мали можливість пожити у привітних місцевих сільських господарів та ознайомитись із місцевими традиціями та культурою.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Табір «СВІТ» відбувся у Підбужі – гірському селищі Дрогобицького району, одному із крайніх північних поселень Бойківщини, яке знаходиться понад 100 кілометрів від Львова, та неподалік туристичних місцевостей – м. Трускавець та смт. Східниця. Табір було організовано при православній парафії храму Собору Св. Йоана Хрестителя, настоятелем якої є о. Іоан Альмес (духівник Дрогобицького благочиння, головний редактор газети «Духовна криниця» Дрогобицько-Самбірської єпархії). Про те, що це «жива» активна парафія свідчить відкриття у 2014 р. нової навчально-виховної споруди недільної школи «Чадо Боже». Гірське селище милує око чудовими краєвидами та чистим повітрям. Чудові краєвиди видно з гори Магура (729 м над рівнем моря), яку підкорили діти найстаршої групи табору. Ще одним із найкрасивіших місць селища є водоспад Шипітник, який впадає у води гірської річки Бистриці, на берегах якої учасники табору активно відпочивали (проводили спортивні та інтелектуальні ігри), купались у гірських водах, незабуваючи про молитву (біля водоспаду знаходиться каплиця на честь Хрещення Господнього).

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Головний організатор табору Марія Альмес – адміністративний керівник Підбузької недільної школи «Чадо Боже», юрист фонду соціального страхування в м. Львові. Вихователями табору «СВІТ» стали волонтери: вчитель недільної школи «Чадо Боже» при Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, семінарист Київської православної богословської академії та іподиякон Степан Альмес; вихователь програми розвитку дитини «Хочу знати» Ольга Альмес (Кухар); вихователь та вчитель Львівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат № 1 ім. Богдана-Ігоря Антонича Наталія Панасяк; а також студенти зі Львова, Дрогобича та Києва різних спеціальностей (філологія, соціологія, історія, медицина) – Львівського національного університету ім. Івана Франка, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, Київської православної богословської академії. Щоденні ранкові зарядки та спортивні змагання проводив заслужений вчитель України Йосип Васильович Лаганяк. Про надання першої медичної допомоги розповів фельдшер Підбузької районної лікарні Ігор Стецяк.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  У таборі взяло участь понад 100 дітей віком від 4 до 18 років. Окрім дітей з Підбужа було 16 вихованців недільної школи православної парафії св. рівноапостольного великого князя Володимира м. Новий Калинів (Самбірський р-н), 11 дітей із недільної школи православної Святодухівської парафії м. Борислав, діти із м. Стебник (Дрогобицький р-н) та смт. Красне (Буський р-н), а також одна учениця з м. Лондон (Великобританія). Усі вихованці були поділені на чотири вікові групи: «Ангелята» – діти віком 4-5 років, «Послушники» – 6-8 років, «Джерельце» – 9-12 років та «Херувими» – 13-18 років. Варто зазначити, що участь в таборі взяли діти українських військових, в тому числі учасників бойових дій АТО. Зокрема, син учасника миротворчих місій Павло Розенберг (12 р.) із м. Новий Калинів про табір пише: «Тут, вчать як бути на правильному шляху, свіже повітря, чудові і красиві вчителі. Завдяки табору я відпочив і мені було дуже весело. Я дуже хочу на наступний рік до Підбужа!». А учениця Підбузької спеціалізованої школи-інтернат «Мала академія мистецтв» Софія Домарецька (14 р.) зазначає: «Мене дуже зацікавили уроки про Бога, можна відвідати багато цікавих, незнаних місць, побувати на багатьох майстер-класах, стати більш релігійною людиною».

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  «Молитва, праця (навчання), відпочинок»: щоденний розпорядок табору  Свято-Іванівський табір розпочався 2 серпня, у день пам’яті пророка Іллі, і це символічно, оскільки покровителя духовно-патріотичного табору, Св. Йоана Хрестителя, ще називають другим Іллею. Насамперед, учасники табору отримали благословення від священиків. Кожен день табору розпочинався молитвою – молебню чи то Літургії у недільні дні та пам’яті святих. Важливою складовою духовного виховання дітей стала підготовка до Сповіді та Причастя. Щовечора у храмі служився молебень до Пресвятої Богородиці, тому діти навчились співати тропар, кондак та молитву до Пресвятої Богородиці. Діти вивчили церковну пісню «Слава Богу за все», і, загалом, ознайомились із церковною духовною українською пісенною спадщиною.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Після молитви відбувалось навчання. Основний акцент було зроблено на інтерактивному навчанні у невеликих групах, груповій взаємодії, колективній співпраці. Відбувались уроки із Закону Божого, історії Підбужа та наданні першої медичної допомоги, вікторини на біблійну тематику. Також діти вивчали молитви англійською мовою, переглядали фільми та мультфільми, слухали аудіо лекції, мали зустрічі та бесіди із священиками. Програма Свято-Іванівського табору була насиченою та різноманітною, про що свідчать різноманітні майстер-класи: 1) виготовлення букетів та листівок; 2) «кольорові долоньки» – творчий захід під час якого діти залишили сліди своїх дитячих долонь на ватмані, що символізує дружність та доброту; 3) «мементо» (фарбування футболок); 4) «тіньові малюнки» – діти з групи «Джерельце» крейдою розмалювали одну із площ біля парку в Підбужі; 5) акваріум «Морська глибина» – виготовлення паперового акваріуму у групі «Послушники»; 6) випікання мафінів – майстер-клас з виготовлення випічки.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Не менш важливою складовою розпорядку табору був відпочинок. Протягом табору відбулись чотири виїзні екскурсії: 1) 4 серпня учні разом із вихователями та настоятелем о. Іоаном Альмесом відвідали сусіднє село Нагуєвичі – село, де народився Іван Франко. Тут екскурсію провів о. Андрій Безушко – настоятель парафії Свт. Миколая Чудотворця і секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії. Насамперед учасники екскурсії помолились у каплиці біля джерела «Ярина». Опісля відвідали Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» (садибу батьків письменника, музей І. Франка, скульптурну композицію «І. Франко і світова література», художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка»). 2) 6 серпня найстарша група «Херувими» відвідала м. Львів. Головною метою екскурсії було ознайомити дітей із духовною спадщиною града Лева, тому вони відвідали центральні храми міста. Також діти грали в екскурсійний квест «Вартові середмістя» – гра для тих, кому подобається шукати та знаходити, випробовувати свої сили та здобувати перемоги (самостійно знайти старовинні пам’ятки площі Ринок). 3) 7 серпня учасники табору «СВІТ-2016» відвідали військове містечко Новий Калинів. Завдяки настоятелю парафії Св. рівноапостольного великого князя Володимира о. Ярославу Фабіровському діти мали змогу відвідати Новокалинівський аеродром, військову капличку і храм міста, та помолитись за захисників України. 4) 8 серпня дві групи («Послушники» та «Джерельце») відвідали недільну школу своїх сусідів у гірському селі Сторона. Настоятель храму Свт. Миколая Чудотворця о. Федір Гудзар та вихованці Сторонянської недільної школи «Боже джерельце» радо зустріли учасників табору «СВІТ». Після богослужіння, вчителі Сторонянської недільної школи підготували цікаву програму для своїх гостей (спортивні естафети, інтелектуальний квест, концерт, розвиваючі ігри). Також під час табору діти ознайомились із місцевими (підбузькими) пам’ятками, зокрема відвідали давній храм Преображення Господнього XVIII ст.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Окрім майстер-класів, уроків та екскурсій учасники Свято-Іванівського табору творили діла милосердя, зокрема відвідали людей похилого віку Підбузького геріатричного пансіонату. Помолились за їхнє здоров’я у новозбудованому храмі пансіонату святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, діти втішили мешканців пансіонату (понад 100 осіб), роздавши їм гостинці.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Учасники Свято-Іванівського табору, адміністрація Підбузької недільної школи «Чадо Боже» щиро дякують настоятелю та жертовним парафіянам храму Собору Св. Йона Хрестителя у Підбужі (церковним братству і сестринству) та усім небайдужим, хто долучився до нової, успішної та перспективної ініціативи духовно-патріотичного виховання дітей.

  Відбувся літній духовно-патріотичний дитячий табір «СВІТ»


  Анастасія та Іван Альмеси
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com