Преподобний Єфрем Печерський, єпископ Переяславський, до свого постригу у чернецтво був скарбником і завідував господарством при дворі великого князя київського Ізяслава (Димитрія) Ярославича (1054 - 1068). Вважаючи тягарем галасливе і метушливе життя і бажаючи прийняти чернецтво, він отримав благословення святого Антонія Печерського і був пострижений ігуменом Никоном. Розгніваний князь зажадав, щоб Єфрем повернувся додому, погрожуючи йому ув'язненням до в'язниці і знищенням монастирських печер.
Пам'ять 10 лютого та 11 жовтня і в 2-у Неділю Великого посту.
- Нові публікації
- Коментують
-
Написав(ла): CecileВ новині: УСПІННЯ ПРЕСВЯТ ...
-
Написав(ла): DominiqueВ новині: УСПІННЯ ПРЕСВЯТ ...
-
Написав(ла): sonia BobbyВ новині: Молитва перед п ...
-
Написав(ла): ЮрійВ новині: З’явився перший ...
-
Написав(ла): Олена БелогурВ новині: З’явився перший ...
- Хмаринка теґів
- Календар
- Архів
Знайшли помилку?
Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + EnterПреподобний Єфрем Печерський
- Життя святих » Українські святі » Києво-Печерські святі
- Sj
- 9 лют 2012
- Переглядів: 3703
Читати повністю»
ПРАВОСЛАВНИЙ ДЕНЬ КОХАННЯ. 8 липня - день пам'яті святих благовірних Петра і Февронії
- Життя святих, Молодіжна сторінка, Сім'я
- Mari
- 9 лют 2012
Петро і Февронія Муромські - подружжя, святі, найяскравіші особи Святої Русі, своїм життям відобразили її духовні цінності і ідеали.
Історія життя цих святих чудотворців багато століть існувала в переказах Муромської землі, де вони жили і де зберігаються їх чесні мощі.
Записав оповідання про благовірних Петра і Февронію в XVI ст. талановитий літератор, широко відомий в епоху Івана Грозного, Єрмолай Єразм. Зберігши в житії фольклорні риси, він створив дивну поетичну повість про мудрість і любов.
- Переглядів: 26961
Читати повністю»
«День святого Валентина» – розпусне свято в сучасній обгортці
- Для і про дівчат, Для хлопців, Проблеми сьогодення
- Юрій
- 9 лют 2012
14 лютого мільйони людей в усьому світі вітають один одного з «днем святого Валентина», який прийнято також називати «днем закоханих». Мільйони подарунків та листівок-«валентинок» купуються з нагоди «свята». Переважна більшість з тих, хто відзначає цей день, обманюючись нібито церковною назвою та іменем святого Валентина, вважають, що роблять добру, а можливо навіть і благочестиву справу. Адже і Бог є Любов, і святий Валентин нібито постраждав за те, що попри заборону римського імператора вінчав закоханих.
Насправді ж «день святого Валентина» ні за своєю історією, ні за традиціями відзначення не має нічого спільного ані зі святістю, ані з благочестям, ані із заповіданою Богом любов’ю.
- Переглядів: 4849
Читати повністю»
Святого Валентина «підставили» комерсанти?..
- Молодіжна сторінка, Проблеми сьогодення
- Юрій
- 9 лют 2012
День 14 лютого, на який в календарі Католицької церкви припадає святого Валентина, віднедавна став суспільним каменем спотикання. Серед українців не так багато тих, хто живе за цим календарем, однак під впливом масової комерційної культури в наш побут увійшло це свято під назвою День закоханих. Більше того, за участю пишучої братії, це свято обросло різними міфами, у т.ч. з елементами еротизму.
Пропонуємо вам добірку «святкових» матеріалів з різних джерел, котрі об’єднані однією підтемою – «Чи причетний св.Валентин до Дня закоханих?»
- Переглядів: 4825
Читати повністю»
Православний день закоханих 8 липня
- Життя святих, Молодіжна сторінка, Церковний календар
- Юрій
- 9 лют 2012
8 липня Православна Церква згадує святих – Петра і Февронію. У історії Церкви не так багато святих, які прославилися виключно любов'ю і вірністю один до одного. Цей день багато хто називає православним день Закоханих, бо Петро і Февронія – заступники щасливого шлюбу. І хоча цей день не відомий і не перетворений на комерційний проект, як 14 лютого, все ж ті, хто шукає небесного заступництва своїй любові, можуть сміливо сьогодні звертатися в молитвах до Петра і Февронії. Згідно церковному переданню, Петро був молодшим братом Павла, що княжив в Муроме, і одружувався на Февронії тому, що загадкова дочка бджоляра зцілила його від прокази. Це відбувалося в кінці XII століття. Одруження князя на молодій селянці викликало багато шуму і засудження серед городян. Але Февронія, мудра немов Василина Прекрасна, відмінно знала, що головне для неї – володіти серцем свого чоловіка. Дуже скоро юна Февронія стала княгинею, і вони «почали жити благочестиво, ні в чому не переступаючи Божі заповіді».
- Переглядів: 6111
Читати повністю»