Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Жовтень 2010    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Чоловіки

    Виявляється, не так і давно в церковних хорах співали одні чоловіки, а виконувати обов'язки псаломщика жінкам благословили лише на помісному соборі на початку минулого століття. Ні, я зовсім не збираюся сперечатися і применшувати роль жінки в Церкві, просто іноді здається, ніби чоловіків, насправді, в храмах не було й зовсім. І від цього стає сумно.

    Житіє Блаженного Андрія, Христа ради юродивого

    Житіє Блаженного Андрія, Христа ради юродивогоБлаженний Андрій, Христа ради юродивий, був слов'янин і жив в Х столітті в Константинополі. З юних років він полюбив храм Божий і Священні книги. Одного дня в сонному баченні блаженний побачив два війська. У одному були мужі в світлому одязі, в іншому - чорні і страшні біси. Ангел Божий, який тримав в руці дивні вінці, сказав Андрію, що вінці ці - не прикраса земного світу, а небесний скарб, яким Господь нагороджує Своїх воїнів, що перемагають чорні полчища. "Йди на добрий подвиг, - сказав Ангел Андрію, - будь юродивий ради Мене і багато отримаєш в день Царства Мого".
    Пам'ять - 15 жовтня за новим стилем.

    Патріарх Філарет зустрівся з Головою Крайової пластової ради

    Патріарх Філарет зустрівся з Головою Крайової пластової радиВ середу, 13 жовтня, голова Крайової пластової ради Ігор Фіґлюс зустрівся з Патріархом Української Православної церкви Філаретом. Темою зустрічі стало святкування у 2012 році 100-ліття Пластового руху.
    Ігор Фіґлюс розповів Патріархові Філарету про плани організації на 2012 рік, окремо було обговорено проведення Зустрічі пластунів на території Українського католицького університету та святкування Дня пластової присяги в квітні 2012 року у Києві.
    Патріарх Філарет висловив підтримку та благословення Української Православної церкви діяльності Пласту, а також тим заходам, які будуть проводитись у 2012 році.

    Пласт під духовною опікою військового священика

    Пласт під духовною опікою військового священикаЗ 9 по 23 серпня 2010 року на Херсонщині відбувся всеукраїнський виховно-вишкільний табір «Легіон». Організатором цього табору виступила всеукраїнська молодіжна організація «Пласт - Національна скаутська організація України». Протягом літа 2010 року українська молодь - волонтери з «Пласту» організували та провели понад 120 таборів, різного рівня по всій Україні. Серпень запам'ятався проведенням 15 найбільших всеукраїнських спеціалізаційних таборів, тобто специфічних, серед них: мандрівний-туристичний табір - «Говерла», морський табір - «КМТ», літунський табір - Чота Крилатих», а також виховно-вишкільний табір, що орієнтований на військово-краєзнавчий вишкіл - «Легіон». Варто відзначити, що проведення пластового таборового сезону у 2010 році благословив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

    УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА ПІД ПОЛЬЩЕЮ (XVIII СТ.)

    Від 1686 року Московська Патріархія підпорядкувала собі всю Київську митрополію, тобто не тільки терени Східної України та Київ, а й невід'ємні її частини в Західній Україні (Волинь, Поділля, Галичину, Холмщину), що потрапили під владу Польщі за угодою з Москвою в 1667 р. Але й під юрисдикцією Московського Патріарха переслідування православної Церкви в Польщі не припинилося. Навпаки, політичний поділ України полегшив Польщі запровадження унії, бо втратився міцний зв'язок між паствою, духовенством та вищою православною ієрархією.

    Інтелігенція і релігія. Переклад Святого Письма

    Відраза до офіційної Церкви у колах інтелігенції нерідко призводила до релігійної байдужості, а то й до зневір'я. Молодь захоплювалася соціалістичними та революційними ідеями, відкидала Церкву й релігію як гальмо в розвитку людства. Однак частина інтелігенції зберігала віру та відданість християнському вченню, і в той же час гостро картала церковне керівництво.

    ДОЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ) У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

    Згідно з умовами переходу Київської митрополії під владу Москви, на які погодилися царі (їх було двоє у той час) та Московський Патріарх, православна Церква в Україні мала право на широку автономію. Вона зберігала право обирати митрополита і єпископів на власних Соборах. Під владою митрополита Київського залишалися всі монастирі в Україні. Йому належало право церковного суду. Він мав право на власну друкарню, в справи якої не повинна була втручатися Москва. Зважаючи на давність та історичне значення Київського митрополичого престолу, митрополит Київський вважався другим після Московського Патріарха.
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою