24 квітня – пам’ять сщмч. Антипи, єп. Пергама Асійського (бл. 68). Священномученик Антипа – учень святого апостола Іоана Богослова (пам'ять 26 вересня), був єпископом Пергамської Церкви в роки царювання імператора Нерона (54 - 68). Святитель Антипа своїм прикладом, твердою вірою і невпинною проповіддю про Христа досяг того, що жителі Пергама почали відмовлятися від жертвоприношень ідолам. Язичницькі жреці дорікали єпископові в тому, що він відвертає народ від поклоніння вітчизняним богам, і вимагали припинити проповідь про Христа і принести жертву ідолам. Святитель Антипа спокійно відповів, що не почне служити богам-бісам, які біжать від нього, смертної людини, і що він поклоняється і поклонятиметься Господу Вседержителеві, Який створив все, і Його Єдинородному і Єдиносущному Синові і Святому Духу. Жреці заперечили, запевняючи що їх боги існують відвіку, а Христос з'явився нещодавно і був розіпнутий при Пилатові як розбійник. Святитель відповів, що язичницькі боги створені руками людей і всі розповіді про них наповнені беззаконням і пороками. Він твердо сповідав віру в Сина Божого, Який втілився від Пресвятої Діви. Розлючені жреці затягнули священномученика Антипу в храм Артеміди і кинули його в розжареного мідного вола, куди зазвичай кидали жертви ідолам. Священномученик в розжареній печі голосно молився Богові, просячи прийняти його душу і укріпити віру християн. Він відійшов до Господа спокійно, немов би заснувши (+ бл. 68). Вночі християни взяли не пошкоджене вогнем тіло священномученика Антипи і з честю поховали в Пергамі. Гробниця священномученика стала джерелом чудес і зцілень від різних хвороб. Пам'ять - 24 квітня (за новим стилем).
Священномученик Афиноген і десять його учнів постраждали за Христа під час гонінь на християн в місті Севастії. Правитель Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів…
25 квітня наша Свята Церква вшановуватиме святого Зинона, єпископа-мученика. Священномученик Зинон, єпископ Веронійський, був родом греком і походив з Сирії. З юнацьких років він п…
Преподобний священномученик Кукша і преподобний Пімен Постник померли після 1114. Святитель Симон, єпископ Володимирський і Суздальський (ХII; пам'ять 10 травня), в посланні до пре…
Священномученик Поліка́рп († 156) — один з перших християнських єпископів, учень апостола Івана Богослова. Майже сорок років був єпископом Смирнським. Життя закінчив мученицьк…
Священномученик Автоном був єпископом в Італії. Під час гоніння на християн імператора Діоклетіана (284-305 рр.) святитель Автоном для користі Церкви залишив свою країну і оселився…
Мученик Феопемпт був єпископом у Нікомидії. Він твердо захищав віру Христову і викривав ідолопоклонство. Коли імператор Діоклетіан прибув у Нікомідію, то святого єпископа представи…
Цар галилейський Ірод Антипа,який стратив Іоана Хрестителя, багато чув про Ісуса Христа і давно бажав побачити Його. Коли до нього привели Ісуса Христа, він дуже зрадів, сподіваючи…
Священномученик Симеон, єпископ Перський, постраждав під час гоніння на християн від перського царя Сапора II (310 - 381). Вшановується пам'ять святого мученика Симеона 30 квітня…
Священномученик Лукіан, пресвітер Києво-Печерського монастиря, жив у 13 столітті. У його келії на аркосольній іконі епітафія повідомляє: "Лукіан священномученик постраждав від Бати…
Святий Калістрат був родом з Карфагену. Дід святого Калістрата Неоскор служив при імператорі Тиверії в Палестині, під керівництвом прокуратора Іудеї Понтія Пілата, і був свідком хр…
Священномученик Василій був пресвітером в Анкирі Галатійській. Під час широкого розповсюдження аріанської єресі він закликав свою паству твердо триматися Православ’я. За це святий …
Священномученик Василь, єпископ Амасійський, жив на початку IV століття в Понтійському місті АмасіЇ. Він підтримував і утішав християн, що страждали від гонінь язичників. У той час…
Святий мученик Парамон і з ним 370 мучеників постраждали за віру в Христа у 250 році при імператорі Декію ( 249-251 рр.). Правитель східних областей Аквіан заточив у темницю 370 хр…
У життєписі Януарія, як і в життєписах багатьох дивно прославлених Богом мучеників - не знаєш чому більше дивуватися: безмежній силі чудес, що здійснюються над ними, чи безмежній с…
Священномученик Марк, єпископ Арефусійскій, постраждав за віру в Христа при імператорі Юліані Відступнику (361-363). За вказівкою рівноапостольного імператора Костянтина Великого (…
До кінця першого століття, коли ще були живі свідки життя і воскресіння Господнього, християнство поширилося до Індії, країн Азії та Британських островів. В останні роки правління …
Священномученик Анфим, єпископ Никомидійський та інші з ним мученики постраждали під час гоніння на християн при імператорах Діоклітіані (284-305) і Максиміані (284-305). Пересліду…
Рівноапостольний Аверкій прославився в ІІ столітті в Фригії. Місто Ієраполь в той час населяли, в основному язичники. Святитель молився Господу за спасіння їхніх душ і навернення д…
Проповідь Іоана Предтечі була нетривалою. Приготувавши людей до прийняття Спасителя, він закінчив своє життя мученицькою смертю. Невдовзі після хрещення Господнього Іоана було ув'я…
Коментарі (0)
Facebook
Довідка
Бажаєте висловитися?
Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів.
Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com