Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Проповідь у 22-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 22-а після П’ятидесятниці. Притча про багача і ЛазаряВ ім’я…
 • Церковні свічки
  Парафінові свічки за оптовою ціною. Конусні, висота 45 см, товщина…
 • Проповідь у 21-у неділю після П’ятидесятниці
  Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Притча про сіяча В ім’я Отця і Сина…
 • Про святкування Хелловіну
  Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
 • Популярне
 • Святитель Димитрiй, митритрополит Ростовський
  Стисло про святителя Димитрія Ростовського Святий Димитрій…
 • Опитування
  Скільки Вам років?
  до 13
  14-17
  18-23
  24-29
  30-39
  40-50
  більше 50
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Грудень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   
  Листопад 2021 (3)
  Жовтень 2021 (4)
  Вересень 2021 (2)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Галина Манів: "Мені дуже приємно, що «Золоту книжку» схвально прийняли і пересічні читачі, і літературознавці"

  Ексклюзивне інтерв'ю упорядника «Золотої книжки» Галини Манів (Кирієнко) для Православного молодіжного веб-порталу hram.lviv.ua.


  Галина Манів: "Мені дуже приємно, що «Золоту книжку» схвально прийняли і пересічні читачі, і літературознавці"- Як виникла ідея "Золотої книжки" з серії "Християнська читанка" (видавництво «Братське») для молоді?
  - Передусім виникла ідея почати заповнювати прогалину, що існує в сфері художньої літератури релігійного спрямування. Власне, на цій ниві тоді вже працювала Зоя Жук, яка впорядкувала Різдвяну антологію для видавництва «Свічадо», до якої увійшли легенди та оповідки про це свято. І ось зібралися ми якось вчотирьох – Зоя Жук, Богдан і Юлія Березенки та я – й вирішили видати серію християнських читанок, що врешті нами було успішно реалізовано. Вийшли з друку й неодноразово перевидавалися чотири сезонні читанки – «Весняна книжка», «Літня книжка», «Осіння книжка» та «Зимова книжка» - в яких вміщено казки, оповідання, вірші про християнські свята та святих, що охоплюють весь річний цикл за православним календарем. А від цього проекту вже відгалузився проект поетичної антології християнської поезії для дітей, який я стала з ентузіазмом реалізовувати, тому що вважаю поезію сакральним мистецтвом і переконана, що дитині змалечку слід прищеплювати смак до поетичного слова.

  - Співпраця з якими авторами Вас надихнула?
  - Власне, коли я бралася до упорядкування антології, названої згодом «Золотою книжкою», я погано собі уявляла у що це виллється. Річ у тім, що на той час ще небагато сучасних поетів зверталося до християнської тематики, радянський період – це була взагалі суцільна чорна дірка, тут можна було сподіватися тільки на діаспору, а щодо дореволюційних письменників, я мала досить загальні уявлення, хто з них писав для дітей релігійні вірші. Тож все почалося не з авторів, а з бібліотечних каталогів і роботи в читальних залах різних бібліотек. В першу чергу, допомогли мені дитячі журнали, які видавалися діаспорою.

  - Чи важка була дорога від ідеї до паперової версії?
  Так, просування цієї книжки було нелегким. Впродовж 5 років я пропонувала її різним видавництвам, які спеціалізуються на виданні християнської літератури, але безуспішно. Жодне з них цей проект не зацікавив, можливо, тому що поетичні, та ще й товсті, книжки продавати непросто. Але то й на краще. Поки я шукала видавця, стало з’являтися дедалі більше віршів християнської тематики – поети, що навернулися до Бога після падіння комуністичного режиму, почали «дозрівати» до написання творів релігійної тематики. Тож я зуміла істотно збагатити колекцію віршів антології порівняно з її початковим варіантом. А тут з’явилися кошти від реалізації християнських читанок, з’явився час і в нашої чудової художниці Світлани Балух, яка з великим смаком проілюструвала цю антологію, і «Золота книжка» побачила світ у прекрасному виданні.

  - В чому унікальність "Золотої книжки" та для кого вона найбільше розрахована?
  - На даний момент «Золота книжка» - найповніше видання християнської поезії для дітей. Тематика її дуже різноманітна й охоплює всі сфери релігійного життя. Тут є розділи, присвячені основним поняттям християнства, церковному укладу, молитвам, Богородиці, святим, християнським чеснотам, красі Божого світу. Кожен розділ починається з невеличкого оповідання, де у формі діалогу між двома дітьми – між старшою сестрою та молодшим братиком – даються певні роз’яснення. Тож і формою антологія дещо відрізняється від подібних видань. Розрахована книжка на широкого читача. А викладачам недільних шкіл, священикам, видавцям різноманітних християнських журналів і газет (та й неспеціалізованих періодичних видань для дітей також) може дуже допомогти в роботі.

  - Які відгуки від читачів?
  - Мені дуже приємно, що «Золоту книжку» схвально прийняли і пересічні читачі, і літературознавці. Це саме те, до чого я прагнула: створити книжку, доступну для всіх і водночас гідного літературного рівня. Всі поезії, вміщені до «Золотої книжки», мають високу художню цінність. Варто лиш назвати декого з авторів: Тарас Шевченко, Іван Франко, Олена Пчілка, Олекса Стефанович, Богдан-Ігор Антонич, Роман Завадович, Катерина Перелісна, Неоніла Стефурак, Олеся Мамчич, Надія Гуменюк та багато інших прекрасних поетів. Я думаю, саме рівень книжки сприяє її успіху.

  - Як зустріли "Золоту книжку" в книгарнях?
  - Цього я Вам сказати не можу, бо не займаюся реалізацією видання. Від видавців знаю, що книжка продається добре. Але більш конкретно на це запитання можуть відповісти Вам самі видавці.

  - На Фестивалі української дитячої книжки «Азбукове Королівство Магів і Янголів» 11 жовтня 2013 в Києві планується зустріч з авторами та упорядником "Золотої книжки". Що плануєте розповісти та нового донести читачам?
  - Ми чекаємо в гості дітей зі школи. Тому доносити до них збираємося виключно гарну поезію. Я запросила із собою на цю зустріч Юлію Шутенко, яка пише не тільки гарні вірші, а й веселі дитячі пісні (вона є лідером групи «Кроки»), а також Олесю Мамчич – чудову самобутню київську поетесу. Так що, вважаю, дітям дуже пощастить поспілкуватися з такими цікавими людьми.

  - Чи планується зустріч у інших містах, зокрема коли "Золота книжка" разом з упорядником та авторами завітає до Львова?
  - Залежить від того, наскільки зацікавлені будуть бачити нас у інших містах, зокрема й у Львові. Зі свого боку ми завжди відкриті для діалогу та шукаємо шляхів до нього.

  - Хто з авторів "Золотої книжки" живе у Львові?
  - У Львові живуть Ігор Калинець, Богдан Стельмах, Назар Незнаний, о. Андрій Сенів, а ще один автор - о. Василь-Богдан Мендрунь - живе у Крехівському монастирі.

  Розмовляв Юрій Браніцький

  Спонсор публікації:
  дошка обрізна 40х150х6000 -
  це пиломатеріал отриманий розпилюванням
  з усіх чотирьох сторін на пилорамі.
  Доставка зі складу, придбання в день замовлення.
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com