
Святитель Симон у посланні до ченця Полікарпа написав про велику славу і значення Печерського монастиря в Києві й заявив, що він «єпископську славу і владу за ніщо не вважав би, аби йому тільки хворостиною бути за ворітьми чи сміттям лежати в Печерському монастирі…». Професор М. Грушевський уважав, що єпископ Симон цим хотів збільшити значення Печерського монастиря і Києва та протиставити намаганням володимирсько-суздальських князів підноситися над Києвом. Цим посланням і описом життя печерських отців святитель Симон досягнув своєї мети. Чернець Полікарп став смиренним і позбувся гордості та честолюбства.
Святитель Симон мав бути похований у Києво-Печерському монастирі. Однак серед деяких учених існує думка, що в Печерському монастирі похований не цей Симон, а інший, який був єпископом Суздальським у першій половині XII ст. і заповідав поховати його в Києві. У Печерському патерику було поплутано єпископа Симона Володимирського з єпископом Симоном Суздальським.
Мощі святителя знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім преподобним Печерським про нього сказано: «Радуйся, Симоне, святителю, твої бо святі руки життя святих написали і нам корисне для душі залишили».
Пам’ять святителя Симона вшановується 23 травня (10 травня за ст. ст.).

Преподобний Симон, єпископ Суздальський та постриженик Києво-Печерського монастиря. Гравюра, 1661 рік, Київ