Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Життя великомученика Феодора Стратілата

    Життя великомученика Феодора СтратілатаЄ дещо спільне між солдатами та християнськими подвижниками. І ті, й інші ведуть війну проти ворогів. Солдати - проти ворогів видимих, захищаючи місто, область чи державу. Подвижники - проти ворогів невидимих - демонів, захищаючи своє серце від їх спокусливих стріл. Великомученик Феодор Стратілат був людиною, яка поєднувала в собі силу воїна і дух подвижника.

    Він походив з міста Євхаїт (у Малій Азії, нині Туреччина). Феодор був наділений багатьма даруваннями і прекрасною зовнішністю. За милосердя Бог просвітив його досконалим пізнанням християнської істини. Хоробрість святого воїна стала відома багатьом після того, як він з допомогою Божою убив величезного змія, що жив у прірві в околицях міста Євхаїта. Змій пожирав безліч людей і тварин, тримаючи у страху всю округу. Святий Феодор, озброївшись мечем і молитвою до Господа, переміг його, прославивши серед людей Ім'я Христове. За відвагу святий Феодор був призначений воєначальником (стратілатом) у місті Гераклея, де він ніс ніби подвійний послух: поєднував своє відповідальне військове служіння з апостольською проповіддю Євангелія серед підлеглих йому язичників. Його гаряча переконаність, підкріплена особистим прикладом християнського життя, відвертала багатьох від згубної "омани язичництва". Незабаром майже вся Гераклея прийняла християнство.

    У цей час імператор Лікіній (307-324) почав жорстоке гоніння на християн. Бажаючи знищити християнську віру, він почав переслідування освідчених поборників християнства, в яких небезпідставно бачив основну загрозу для вмираючого поганства. В їх числі опинився і святий Феодор. Святий сам запросив Лікінія в Гераклею, пообіцявши йому принести жертву язичницьким богам. Для здійснення цієї пишної церемонії він побажав зібрати в своєму будинку всі золоті і срібні статуї богів, які були в Гераклеї.

    Засліплений ненавистю до християнства, Лікіній повірив словам святого. Проте його очікування несправдились: заволодівши істуканами, святий Феодор розбив їх на шматки і роздав жебракам. Так він осоромив суєтну віру в бездушних ідолів і буквально на обламках язичнецтва затвердив закони християнського милосердя. Святий Феодор був схоплений і підданий жорстоким тортурам. Свідком був раб святого Феодора, святий Уар, який ледве знаходив у собі сили описувати неймовірні муки свого господаря.

    Йдучи на страту, святий мученик одним словом відчиняв двері в'язниці і звільняв ув'язнених. Люди, які торкалися до його риз і тіла, миттєво зцілялися від хвороб і звільнялися від бісів. За наказом царя святий Феодор був усічений мечем. Перед смертною стратою він сказав Уару: "Не лінуйся записати день кончини моєї, а тіло моє поклади в Євхаїтах". Цими словами він просив щорічного поминання. Потім, сказавши "амінь", він схилив голову під меч. Це сталося 8 лютого 319 року.

    Церква, щорічно святкуючи память священномученика Феодора Стратілата 21 лютого (н.ст.), возвеличує його як воїна, який переміг усіх ворогів.

    • Переглядів: 4073
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com