Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Скільки Вам років?
    до 13
    14-17
    18-23
    24-29
    30-39
    40-50
    більше 50
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Жовтень 2011    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Життя преподобного Киріака пустельника

    Життя преподобного Киріака пустельникаПреподобний Киріак народився в Карфагені і був сином священика. Змалку він почав читати Священне Писання та з ранку до вечора сидів за книгами, з яких дізнавався про справи Божі, направлені на спасіння людей. Вивчивши біблійну історію, отрок взявся читати житія святих. Це читання остаточно затвердило його вибір. І у вісімнадцять років Киріак залишив назавжди свій дім і таємно вирушив до Єрусалиму.
    Пам'ять - 12 жовтня (нов. ст.).

    Святий мученик Калістрат

    Святий мученик КалістратСвятий Калістрат був родом з Карфагену. Дід святого Калістрата Неоскор служив при імператорі Тиверії в Палестині, під керівництвом прокуратора Іудеї Понтія Пілата, і був свідком хресних стражданнь Господа нашого Ісуса Христа, Його мученицької смерті і преславного Воскресіння. Батько святого був християнином він виховав сина у вірі та благочесті. Вночі, коли зазвичай всі спали Калістрат молився. Одного разу воїн, який спав біля нього почувши що святий закликає ім’я Господа Ісуса доніс про це воєнноначальнику. Воєнноначальник закликав до себе Калістрата, допитав його і хотів змусити принести жертву ідолам, та святий відповів твердою і рішучою відмовою.
    Пам'ять - 10 жовтня (за новим стилем).

    Життя преподобного Саватія Соловецького

    Життя преподобного Саватія СоловецькогоПреподобний Саватій Соловецький прийшов у Кирило-Білоєзерський монастир в 1396 р., де прийняв чернечий постриг. Там він подвизався довгий час, неухильно виконуючи всі послухи. Смирення, лагідна любов до братії та суворе життя вирізняли преподобного Саватія серед інших подвижників. Дізнавшись що на Ладозькому озері є кам’яний острів Валаам, преподобний оселився на ньому, втікаючи від суєти і слави світу цього. Але на Валаамі суєта мирська теж почала тривожити смиренного старця. Коли преподобний дізнався, що на півночі є безлюдний острів Соловецький, він став просити в ігумена і братії відпустити його. Але вони, не забажали розлучатися зі святим старцем. Та за вказівкою Божою Саватій залишив Валаамську обитель і вирушив до берегів Білого моря. Коли він дізнався від місцевих жителів, що острів знаходиться на відстані двох днів плавання, що на ньому багато озер і що на ньому ніхто не живе, він ще більше запалав бажанням там оселитись.
    Пам'ять - 10 жовтня (н. ст.).

    Відбулась науково-практична конференція до 90-річчя відродження Української Православної Церкви

    Відбулась науково-практична конференція до 90-річчя відродження Української Православної Церкви13 жовтня 2011 року у конференц-залі палацу Сапєг, де знаходиться Львівська обласна організація українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а) із благословення Високопреосвященнішого Димитрія (Рудюка), митрополита Львівського і Сокальського відбулась науково-практична конференція “Відродження Українського Православ’я у ХХ ст.“, яку організували Львівсько-Сокальське єпархіальне управління спільно із Львівською православною богословською академією УПЦ КП.

    Покрова Пресвятої Богородиці

    Покрова Пресвятої БогородиціПоміж Богородичними празниками нашого церковного року на осібну увагу заслуговує свято Покрови. Культ Богоматері як Покровительки нашого народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж по сьогодні. Секрет того постійного, улюбленого і ревного культу мабуть лежить у тому, що тут йдеться не про земське і людське, але небесне й могуче заступництво. Від самого початку існування нашої держави ми стало мали великих і сильних ворогів. Тож нічого дивного, що наш народ шукав такої помомчі й опіки, проти якої не може встояти жодна людська сила. Тому празник Покрови завжди був і є для нашого народу днем великого вияву любови і вдячности для Пресв. Богородиці та днем радісної прослави і звеличення Її покрова і заступництва.

    Преподобний Феофилакт, єпископ Нікомидійський та священномученик Феодорит, пресвітер Антиохійський

    Преподобний Феофилакт, єпископ Нікомидійський та священномученик Феодорит, пресвітер АнтиохійськийПреподобний Феофілакт був єпископом в Нікомидії. У сані єпископа він був добрим пастирем: старанно дбав про свою паству і подавав собою приклад усім. Він будував храми, лікарні і прочанські доми, де сам прислужував хворим і прокаженим, своїми руками омиваючи їх рани. У його час імператотом став Лев Вірменин, який відновив іконоборчу єресь, засуджену на VII Вселенському Соборі. Феофілакт з'явився в Константинополь і безбоязно викрив царя. Лев заслав святителя в ув'язнення в м. Стровіль, в Карій. Тут 30 років він провів у стражданнях і помер у 845 р. Благочестива імператриця Феодора перенесла св. мощі його в Нікомідію, де вони й почивають.
    Пам'ять- 21 березня (за новим стилем).

    Сьогодні відбудеться науково-практична конференція на тему «Відродження Українського Православ’я у ХХ ст.»

    Львівське єпархіальне управління
    Української Православної Церкви Київського Патріархату
    спільно з Львівською православною богословською академією


    запрошує Вас узяти участь у науково-практичній конференції

    на тему: «Відродження Українського Православ’я у ХХ ст.»
    (до 90-річчя відродження Української Православної Церкви)

    яка відбудеться 13 жовтня 2011 р.
    у конференц-зал ЛОО УкрТОПІК (Львівська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури) за адресою м. Львів вул. Коперника 40 А
    Початок о 11:00
    Початок реєстрації учасників з 10:15
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою