Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Коли Ти святкуєш Жіночий день?
    у Неділю жінок-мироносиць
    8 березня
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Жовтень 2011    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    «Богослов’я є невід’ємною частиною академічної освіти», – міністр науки Австрії

    Міністр науки і досліджень Австрії Карлхайнц Техтерле підкреслив науковий характер богослов'я: воно ґрунтується на науковій інтерпретації текстів і користується тими ж методами роботи з текстом, що й філологія.
    «Богослов'я є невід'ємною частиною академічної освіти», - заявив міністр.
    На думку Техтерле, людина є «релігійною істотою» і, отже, шукає відповіді на життєво важливі питання, користуючись знаннями, які їй може надати богослов'я. «Тому немає ніяких сумнівів, що ця наука була і продовжує залишатися дуже важливою університетською дисципліною», - підкреслив міністр науки та досліджень.

    У МОН МС вивчать питання визнання дипломів та наукових ступенів духовних навчальних закладів

    Прийнявши до уваги неодноразові звернення Церков та релігійних організацій, зокрема і Української Православної Церкви, у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України утворено робочу групу, яка має вивчити питання щодо визнання дипломів і наукових ступенів вищих духовних навчальних закладів.
    Про це йдеться у відповідному наказі №1210 від 21 жовтня 2011 року МОН МС України, в якому, зокрема, сказано, що у зв'язку зі зверненнями Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при Міністерстві та представників окремих релігійних конфесій, було прийнято рішення утворити робочу групу з вивчення питання визнання дипломів і наукових ступенів вищих духовних навчальних закладів.

    Літературний конкурс «Біблійні історії»

    Літературний конкурс «Біблійні історії»
    Київське православне молодіжне братство
    свв. князів-страстотерпців Бориса та Гліба
    (видавництво «Братське»)
    оголошує
    літературний конкурс
    «Біблійні історії»

    Відомості про житіє священноігумена Меркурія Бригинського

    Відомості про житіє священноігумена Меркурія Бригинського21 жовтня Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив причислити ігумена Меркурія Бригинецького до лику святих для місцевого шанування;
    пам’ять преподобного ігумена Меркурія Бригинського святкувати у Чернігівській єпархії щорічно 24 листопада (7 грудня н. ст.), в день його прославлення, коли Церквою також згадуються великомученик Меркурій, мученик Меркурій Смоленський та преподобний Меркурій, посник Печерський.
    20 жовтня 2012 року Божого Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив причислити місцевошанованого святого преподобного ігумена Меркурія Чернігівського до лику святих для загальноцерковного шанування (Журнал №34).

    Проповідь на 19-ту неділю після П’ятдесятниці (праведний Іоан Кронштадтський)

    І як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм (Лк. 6, 31).
    Євангелист Лука в сьогоднішньому Євангелії передає нам настанову і заповідь Господа нашого Ісуса Христа, як ми повинні чинити з людьми в житті, щоб нам і Богу і людям догодити, і собі придбати добре ім’я і чисту совість і сподобитись обіцяного нетлінного синівства небесного за благочестиву поведінку нашу в земному житті( Лк. 6, 31-36).

    Відбувся круглий стіл з вирішення питання вільного продажу алкогольних та тютюнових виробів поблизу навчальних закладів

    Відбувся круглий стіл з вирішення питання вільного продажу алкогольних та тютюнових виробів поблизу навчальних закладівУ вівторок 18 жовтня 2011 р. у стінах НУ «Львівська Політехніка» відбувся круглий стіл «Містобудівне бачення та соціальні аспекти функціонування малого бізнесу у сфері роздрібної торгівлі та надання послуг у місті Львові».
    У роботі круглого столу прийняли участь представники духовенства, міського голови Львова, депутатського корпусу Львівської міської ради, адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів та вищих шкіл, медичних установ м. Львова. З благословення Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальского Димитрія Київський Патріархат представляв намісник Свято-Іоано-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова ієромонах Юліан (Гатала).

    Конкурс української народної пісні

    Конкурс української народної пісні27 жовтня у Львівській православній богословській академії з благословення Високопреосвященнішого Димитрія митрополита Львівського і Сокальського серед студентів відбувся конкурс української народної пісні.
    Таланти та вміння студентів оцінювало поважне жюрі: ректор ЛПБА митр. прот. Ярослав Ощудляк, проректор ЛПБА свящ. Михаїл Сивак, голова прес-служби Назарій Лозинський, викладач української та церковнослов’янської мов Сергій Яремчук та викладач церковного співу Оксана Кудовба.
    Гостями вечора були члени Львівського православного молодіжного братства Пресвятої Богородиці на честь ікони Її “Нев’янучий Цвіт”.

    Преподобний Лонгін, воротар Печерський

    Преподобний Лонгін, воротар Печерський, проходив послух у Києво-Печерському монастирі. Його молитовна старанність і смиренна працьовитість були винагороджені Господом. Печерський воротар сподобився дару прозорливості. Людей, які приходили в Лавру з добрими намірами, підбадьорював, а злих нещадно викривав і приводив до покаяння. Похований у Дальніх печерах. Пам'ять також 28 серпня і до 2-ї Тиждень Великого посту.
    Пам'ять - 29 жовтня(нов. ст.)

    Правосланий церковний календар на ЛИСТОПАД 2011

    Місяцеслов на місяць листопад 2011 року Божого

    Мученики Агафопод і Феодул

    Святі мученики жили у Фесалоніках у часи правління імператорів Діоклетіана та Максиміліана. Одного разу Феодул у сновидінні побачив, як людина у світлих шатах поклала йому в руку якийсь предмет. Прокинувшись, він побачив прекрасний перстень із зображенням Хреста і збагнув, що це знак його майбутнього мучеництва. Силою цього персня він зцілив багатьох хворих і навернув до віри в Христа чимало язичників. Після імператорського указу 303 року про переслідування християн, Феодул і Агафопод не злякалися й продовжували Євангельську проповідь. Правитель міста ув'язнив їх і наполягав на зреченні віри, але й у тюрмі святі проповідували Слово Боже. Солдати прив'язали до ніг мучеників камені й кинули їх у море.

    Пам'ять- 18 квітня (за новим стилем).

    Преподобний Іоан Ліствичник

    Преподобний Іоан ЛіствичникПреподобний Іоанн Ліствичник вшановується Святою Церквою як великий подвижник і автор чудового духовного творіння, званого «Ліствиця», тому преподобний і був прозваний Ліствичником.

    Пам'ять- 12 квітня (за новим стилем).

    Страждання мученика Марка, єпископа Арефусійського

    Страждання мученика Марка, єпископа АрефусійськогоСвященномученик Марк, єпископ Арефусійскій, постраждав за віру в Христа при імператорі Юліані Відступнику (361-363). За вказівкою рівноапостольного імператора Костянтина Великого (пам'ять 21 травня за новим стилем) він зруйнував ідольське капище. Коли вступив на престол Юліан, то почав переслідувати християн і відроджувати язичництво, вороги вирішили помститися святому Марку. Старий єпископ спочатку уникнув від переслідування, але, дізнавшись, що язичники в пошуках його віддають катуванням багатьох людей, він добровільно віддав себе на муки.

    Пам'ять - 11 квітня (за новим стилем).
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою