Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Коли Ти святкуєш Жіночий день?
    у Неділю жінок-мироносиць
    8 березня
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Грудень 2010    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Відкриття виставки робіт Ольги Ноженко

    8 грудня о 17.00 у приміщенні Марійського товариства «Милосердя» за адерсою м. Львів, вул. Руська, 10 відбудеться відкриття виставки робіт Ольги Ноженко, вихованки Буківського будинку-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку. Малює Оля переважно твори релігійної тематики.

    Освячення церкви святого великомученика Георгія в Київі

    Освячення церкви святого великомученика Георгія в КиївіВ українських князів, починаючи з рівноапостольного князя Володимира, існував благочестивий звичай засновувати храми на честь своїх Ангелів-охоронців.
    Храм на честь великомученика Георгія знаходився перед воратами собору Святої Софії, на його будівництво князь Ярослав витратив великі кошти; у спорудженні храму брала участь велика кількість будівельників. 9 грудня (за новим стилем) храм був освячений святителем Іларіоном, митрополитом Київським, і встановлено щорічне святкування на честь цієї події.
    Пам'ять - 9 грудня

    Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський

    Святитель Амфілохій, єпископ Іконійський, народився в Кесарії Каппадокійській, в місті, яке дало світу найбільших батьків і вчителів Православної Церкви. Двоюрідний брат святого Григорія Богослова, близький друг святого Василія Великого, їх учень, послідовник і однодумець, святий Амфілохій багато потрудився на Христовій ниві. До того, як Господь покликав його до святительського служіння, він близько сорока років жив у пустелі, був суворим аскетом. У 372 році помер іконійський єпископ. Ангели Господні тричі були в видіннях святому Амфілохію, закликаючи його піти в Іконію на святительський подвиг. Істинність цих бачень була підтверджена тим, що Ангел, який з'явився в третій раз, разом зі святим заспівав ангельську пісню: "Свят, свят, свят Господь Саваоф". Небесний посланець повів святого в найближчий храм, де собор Ангелів висвятив Амфілохія в єпископи.
    Пам'ять - 6 грудня (нов. ст.)

    Преподобний Григорій Декаполіт

    Преподобний Григорій ДекаполітНародився у м. Ірінополі, у Десятимісті (по-грецьки Декаполя) в благочестивій християнській сім'ї. Ще в юні роки він добре вивчив слово Боже і довірив свій розум Богові. Пішовши в монастир, він, з благословення настоятеля, оселився у відокремленій печері в глибокій прямовисній щілині. Тут преподобний Григорій зазнавав велике занепокоєння від демонів, які всіляко озлобляли і спокушали його, намагаючись прогнати з цієї оселі. Але він мав велику відвагу до Господа і, згідно імені своєму, був несплячим, так що ворог і уві сні не міг діяти на його уяву і помисли.
    Пам'ять - 3 грудня(нов. ст.)

    ПРО ДРУГУ ЗАПОВІДЬ ЗАКОНУ БОЖОГО

    Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.

    Другою заповіддю Господь Бог забороняє ідолопоклонство, тобто забороняє робити собі для шанування кумирів або ідолів, або шанувати подобу чи зображення того, що ми бачимо на небі (Сонця, Місяця, зірок), і що знаходиться на землі (рослин, тварин, людей), або знаходиться у водах (риб). Господь забороняє поклонятися і служити цим кумирам, замість істинного Бога, як це роблять язичники.

    ПРО ПЕРШУ ЗАПОВІДЬ ЗАКОНУ БОЖОГО

    Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене.

    Першою заповіддю Господь Бог указує людині на Самого Себе і спонукає нас шанувати Його – єдиного істинного Бога. Крім Нього, нікому не повинні ми віддавати Божої пошани.
    Ім'я "Господь" – від слова "владарювати"; ім'я "Бог" – від слова "багатий у милості", благий. Як всемогутній Бог повеліває; як милосердний Він відкриває Самого Себе і Свою святу волю.
    Для того, щоб шанувати Господа Бога, ми повинні пізнавати Його, тобто учитися богопізнання.
    Богопізнання є найважливіше з усіх пізнань. Воно являє собою перший і найважливіший наш обов'язок. Усі наукові людські знання, якщо вони не осяяні світлом богопізнання, втрачають своє істинне значення, свій сенс і свою мету. Замість добра такі знання приносять у життя багато зла.

    ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ЗАКОНУ БОЖОГО

    1. Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене.
    2. Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.
    3. Не згадуй імені Господа Бога твого даремно.
    4. Пам'ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий – субота – для Господа Бога твого.
    5. Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі.
    6. Не вбивай.
    7. Не чини перелюбу.
    8. Не кради.
    9. Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.
    10. Не жадай дому ближнього твого, не жадай жони ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані осла його, ані всякої худоби його, ані всього, що у ближнього твого.
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою