Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Коли Ти святкуєш Жіночий день?
    у Неділю жінок-мироносиць
    8 березня
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Святий апостол Варфоломій

    Святий апостол ВарфоломійСвятий апостол Варфоломій родом з Кани Галилейської, належав до числа 12-тьох апостолів Христових. Після Зішестя Святого Духа в день П’ятдесятниці йому і апостолові Филипові (пам’ять 14 листопада) випав жереб проповіді Євангелія в Сирії та Малій Азії. Благовістячи, вони то розходилися різними містами, то сходилися знову. Святого апостола Филипа супроводжувала сестра, діва Маріамна. Проходячи містами Сирії і Мізії, вони зазнали багато скорбот і напастей, їх побивали камінням і у’язнювали. В одному з селищ вони зустрілися з апостолом Іоаном Богословом і разом відбули у Фрігію. У місті Ієраполі силою своїх молитов вони знищили величезну єхидну, якій язичники поклонялися як божеству. Святі апостоли Варфоломій та Филип із сестрою свою проповідь підтверджували багатьма знаменнями.

    В Ієраполі жив чоловік на ім’я Стахій, який був 40 років сліпим. Коли він дістав зцілення, то ввірував у Христа і охрестився. Поголос про це рознісся містом, і до будинку, де мешкали апостоли, зійшлася безліч народу. Хворі й біснуваті звільнялися від своїх недугів, багато хто охрестилися. Начальник міста наказав схопити проповідників і кинути у в’язницю, а дім Стахія спалити. На суді язичницькі жерці виступили зі скаргою, що чужоземці відвертають народ від поклоніння вітчизняним богам.

    Вважаючи, що чарівна сила полягає в одязі апостолів, правитель наказав зірвати його. Діва Маріамна зробилася в їх очах, як вогняний смолоскип, і ніхто не зміг доторкнутися до неї. Святих засудили до розп’яття. Апостол Филип був піднятий на хрест долілиць головою. Почався землетрус, земля, що розступилася, поглинула правителя міста, жерців і багато люду. Інші злякалися й кинулися знімати Апостолів з хреста. Оскільки апостол Варфоломій був підвішений невисоко, то його зняли швидко. Апостол же Филип помер. Поставивши Стахія єпископом Ієраполя, апостол Варфоломій і блаженна Маріамна полишили це місто.

    Благовістячи Слово Боже, Маріамна пішла в Лікаонію, де мирно спочила (пам’ять її 17 лютого). Апостол Варфоломій відбув до Індії, де переклав з єврейської на місцеву мову Євангеліє від Матфея і навернув до Христа багато язичників. Він відвідав також Велику Вірменію (країну між рікою Курою і верхів’ями рік Тигру і Євфрату), де вчинив багато чуд і зцілив одержиму бісом дочку царя Полімія.

    В знак подяки цар надіслав апостолові подарунки, але той відмовився їх прийняти, сказавши, що бажає тільки спасіння людських душ. Тоді Полімій з царицею, зціленою царівною і багатьма близькими прийняли Хрещення. Їх приклад наслідували мешканці десяти міст Великої Вірменії. Через підступи язичницьких жерців, брат царя Астіаг схопив Апостола в місті Альбані (тепер місто Баку) і розіп’яв вниз головою. Але він і з хреста не припиняв звіщати людям добру звістку про Христа Спасителя. Тоді, за наказом Астіага, з Апостола здерли шкіру й відтяли голову. Віруючі поклали його останки в олов’яну раку й поховали. Близько 508 року святі мощі апостола Варфоломія перенесли до Месопотамії, у місто Дари.

    Коли в 574 році містом заволоділи перси, християни взяли мощі Апостола й пішли до берегів Чорного моря. Але оскільки їх наздогнали вороги, то вони були змушені опустити раку в море. Силою Божою рака чудесним чином приплила до острова Ліпара. В IX столітті, після захоплення острова арабами, святі мощі були перенесені в Неаполітанське місто Беневент, а в Х сторіччі їх частина перенесена в Рим.

    Про святого апостола Варфоломія є згадка в життєписі Йосипа піснеписця (+ 883, пам’ять 4 квітня). Отримавши від одного чоловіка частину мощів апостола Варфоломія, преподобний Йосип приніс їх до своєї обителі коло Константинополя і збудував у ім’я Апостола церкву, в якій поклав частину його мощів. Преподобний Йосип дуже хотів скласти на честь святого хвалебні пісні й ревно молив Бога дарувати йому хист до їх складання. В день пам’яті апостола Варфоломія преподобний Йосип побачив його у вівтарі.

    Той прикликав Йосипа, взяв з престолу святе Євангеліє і поклав йому на груди зі словами: “Нехай благословить тебе Господь, нехай твої пісні будуть солодкими для всесвіту”. Відтоді преподобний Йосип почав писати гімни і канони та прикрасив ними не тільки свято Апостола, але й дні пам’яті багатьох інших святих, склавши близько 300 канонів. Святителі Іоан Золотоустий, Кирил Александрійський, Єпифаній Кіпрський і деякі інші вчителі Церкви вважають апостола Варфоломія одною й тою ж особою, що і Нафанаїл (Ін. 1, 45 - 51; Ін. 21, 2).

    Пам'ять - 24 червня, 13 липня (Собор 12 апостолів), 7 вересня (перенесення мощей).



    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com