Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього
    Історія свята Воздвиження Хреста Господнього Особливості…
  • МОЛИТВИ ПРО УСПІШНЕ НАВЧАННЯ ТА САМОСТІЙНЕ ЖИТТЯ ДИТИНИ
    - МОЛИТВА ПЕРЕД ПОЧАТКОМ НАВЧАННЯ ДИТИНИ - МОЛИТВА ЗА ДІТЕЙ, ЩО…
  • Популярне
  • Про святкування Хелловіну
    Більшість бравих шанувальників цього «не святого свята» навіть не…
  • Проповідь у 23-ту неділю після П’ятидесятниці
    Неділя 23-тя після П’ятидесятниці. Зцілення гадаринського…
  • Про Пилипівку (Різдвяний піст)
    Починається Різдвяний Піст: як правильно постувати? Початок…
  • Опитування
    Ти святкуєш 8 липня православний День закоханих?
    так
    ні
    святкую день Валентина
    а що це за свято?
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Листопад 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
     
    Листопад 2024 (1)
    Жовтень 2024 (2)
    Вересень 2024 (2)
    Червень 2024 (1)
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Ідеал мудрості. Рівноапостольна княгиня Ольга

    Ідеал мудрості. Рівноапостольна княгиня ОльгаЩороку 24 липня православна церква вшановує пам`ять великої княгині Ольги. Серед вітчизняних діячів, канонізованих церквою, за часом свого життя вона є перша з найдавніших святих Київської Русі. Вславлення та вшанування княгині Ольги набрало значного масштабу вже невдовзі по її смерті, за часів правління внука її, великого князя Київського Володимира Святославича. Головною й найпершою заслугою Ольги, взятою при цім на увагу, було прийняття нею християнства. В княжому роду Рюриковичів вона була першою княгинею-християнкою, торуючи онукові шлях до подвигу. Він офіційно запровадить християнство на Русі. Тож Ольга і Володимир здійснюють апостольський подвиг, заслуживши тим імення "рівноапостольних".
    Пам'ять - 24 липня (нов. ст.).

    Іконографія Неділі всіх святих

    Іконографія Неділі всіх святих
    Ікона "Собор Всіх Святих"

    В українському іконописі сцена поклоніння всіх святих трактувалась згідно Об'явлення, тому найчастіше зображались лише у складі Страшного Суду. Святі тут згруповані за рангами (праотці, святителі, пустельники, мучениці і т.д.).

    Окремий сюжет, де зображено десятки, а то й сотні святих, зовсім не характерний нашій традиції, на противагу російській, де одним із завдань іконописця було помістити на одній іконі як можна більше персонажів, дарма що вони виходили зовсім мініатюрними і не придатними для сприймання. Починаючи з останньої чверті 17 ст. така композиція з'являється і в українському іконописі, але у більш символістичному сприйнятті, без прагнення перелічити всіх святих поіменно. На основі такої композиції утворились ікони із зображенням місцевих святих - Отців Києво-Печерської лаври, Святих Волинської землі і т. д.

    Православний церковний календар вересень 2022

    Православний церковний календар вересень 2022
    Православний церковний календар на вересень 2022 року Божого
    МІСЯЦЕСЛОВ

    - життя святих на кожен день
    - свята у вересні
    - недільні та святкові проповіді
    - усі дати вказано за новим стилем


    27
    Вівторок
    ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО (проповіді: Почесного патріарха Філарета, прот. Діонісія Мартишина, прот. Михаїла Сивака). Упокоєння свт. Іоана Золотоустого (407).
    Ліснинської ікони Божої Матері (1683).
    Ран. - Ін., 42 зач. (від половини), XII, 28 - 36.
    Літ. -1 Кор., 125 зач., 1,18 - 24. Ін., 60 зач., XIX, 6-11,13- 20, 25 - 28, ЗО - 35.
    Пісний день.
    Перед всенічною прикрашений квітами Хрест переноситься з жертовника на престіл (за чином хрестопоклонної неділі).
    На ранній величання «Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо Хрест Твій святий, ним же спас нас від неволі ворожої». Після читання Євангелія співається «Воскресіння Христове бачивши...». Замість «Чеснішу...» - «Величай, душе моя, пречесний Хрест Господній». Після великого славослів'я Хрест виноситься на середину храму і, за благословенням єпархіального архієрея, воздвигається за особливим чином (Типікон, 14 вересня; Святкова мінея). На Літургії - антифони свята, вхідне «Возносьте Господа Бога нашого і поклоняйтеся підніжжю ніг Його, бо воно святе». Замість трисвятого співається «Хресту Твоєму...». Замість «Достойно є...» до віддання співається «Величай, душе моя...», «Таємний Ти, Богородице, рай...».
    Увечері вдень свята служиться вечірня з входом та великим прокимном.
    З цього дня на архієрейській Літургії та в седмичні дні після входу до віддання свята співається: «Прийдіть, поклонімось... спаси нас, Сину Божий, що плоттю розіп'явся...». Хрест залишається посеред храму до віддання свята.

    Великий князь Володимир рівноапостольний. Хрещення Руси-України

    Великий князь Володимир рівноапостольний. Хрещення Руси-УкраїниВеликий князь Володимир,за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Дізнавшись про його намір, до нього приходили посли від надволзьких хозарів-магометан, від латинників, від кримських юдеїв і від греків: кожен з послів пропонував йому прийняти його віру.
    Пам'ять святого князя Володимира і День хрещення Київської Русі святкується 28 липня.

    Пророк Малахія

    Пророк МалахіяСвятий пророк Малахія походив з коліна Завулонового. Він жив і пророкував за часів Неємії після повернення юдеїв з полону Вавілонского, коли храм єрусалимський був знову побудований, і в ньому відбувалося богослужіння і приносилися священиками жертви. Благочестивим своїм життям він дивував народ, який, бачачи, що він за чистотою свого життя подібний Ангелу Божому, назвав його Малахією, що значить - Ангел Господній.
    Пам'ять- 16 січня (за новим стилем).

    Святитель Спиридон Тріміфунтський

    Святитель Спиридон ТріміфунтськийСвятитель Спиридон Тріміфунтський народився в кінці III століття на острові Кіпр. Про його життя відомостей збереглося мало. Відомо, що він був пастухом, мав дружину і дітей. Всі свої засоби він віддавав на потреби ближніх і мандрівників, за це Господь винагородив його даром чудотворенія: він зціляв невиліковно хворих і виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Костянтина Великого (306—337), він був вибраний єпископом міста Тріміфунта.
    Пам'ять - 25 грудня.

    Зачаття св.Анною Пресвятої Богородиці

    Зачаття св.Анною Пресвятої БогородиціСвята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою дочкою священика Матфана з Віфлеєма, який походив з роду Левія. Вона вийшла заміж за святого Йоакима (пам’ять 9 вересня), котрий був родом з Галлії. Довго свята Анна була безплідною, але після 20 років, завдяки гарячим молитвам святого подружжя, Ангел Господній звістив їм про Зачаття Дочки, Яка благословить весь людський рід.
    Пам'ять - 22 грудня.

    Житіє святої Варвари

    Житіє святої ВарвариЗа царювання імператора Максиміана у фінікійському місті Іліополі жив багатий і знатний чоловік Діоскор. Дружина його померла, і він сам виховував свою єдину дочку Варвару. Будучи переконаним язичником, оберігав свою улюбленицю від впливу християн. Та юна Варвара перейнялася думкою про те, що має бути єдиний Творець всесвіту. Її світлий розум відкидав могутність богів язичників, творіння рук людських, а чутливе серце її шукало невідомого Бога.
    Пам'ять - 17 грудня (новий стиль).
    Сортувати статті за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою