Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії
  Народження Пресвятої Діви Марії Історія святкування Різдва Пресвятої…
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Нік Вуйчич: "Я хочу, щоб українці допомагали українцям"
  Коли у тебе є мета, будь готовий до невдач. Держава не змогла мені…
 • Популярне
 • Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії
  Народження Пресвятої Діви Марії Історія святкування Різдва Пресвятої…
 • УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ ВЛАДИЧИЦІ НАШОЇ БОГОРОДИЦІ І ПРИСНОДІВИ МАРІЇ
  Історія Успіння Божої Матері Тропар, величання, кондак свята Успіння…
 • Проповідь у 10-ту неділю після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока
  Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Зцілення біснуватого отрока …
 • Іконописна майстерня Віринея
  Вітаю, друзі! Я займаюся іконописом з 2008 року. Пишу ікони з Божою…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Вересень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Вересень 2021 (1)
  Серпень 2021 (3)
  Липень 2021 (7)
  Червень 2021 (16)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Як зареєструвати новостворену релігійну громаду?

  Як зареєструвати новостворену релігійну громаду?Релігійна громада це звичайна місцева релігійна організація, як кажуть у народі – церква, звичайно маючи на увазі не будівлю і не Церкву Христову, а саме осередок віруючих громадян одного віросповідання.

  Як наслідок, місцева релігійна громада є найпоширенішим видом релігійних організацій в Україні. Загалом, законодавець сформував сім видів релігійних організацій в Україні:
  - Релігійні громади;
  - Управління і центри;
  - Монастирі;
  - Релігійні братства;
  - Місіонерські товариства (місії);
  - Духовні навчальні заклади
  - Об’єднання, які складаються з релігійних організацій;

  І хоча за видами релігійні організації поділяються на значенні вище та ось за організаційно правовою формою – ні. Відповідно до класифікатора організаційно-правових форм господарювання існує тільки «релігійна організація» з кодом 825. Що це означає? Це означає, що в незалежності від обраного виду (релігійна громада, монастир, тощо) ці всі види мають одну організаційно – правову форму, а саме – релігійна організація.

  Однак, хоча законодавець і сформував єдність організаційно-правової форми релігійної організації, він визначив специфічні вимоги до кожного конкретного виду релігійної організації і порядку її створення та державної реєстрації.

  В цій статті пропоную розібратись з реєстрацією саме релігійної громади. Як можливо здійснити створення релігійної громади, провести її реєстрацію і набути статусу юридичної особи. Чи можливо здійснити ці заходи самостійно, чи краще звернутись до адвоката? Давайте розбиратись.

  Для зручності і наочності поділимо процедуру на два етапи:
  1. Створення;
  2. Реєстрація юридичної особи.

  Отже, створення або заснування релігійної громади. Для створення релігійної громади необхідно бажання не менше ніж 10-ти громадян України, які мають провести засновницькі збори. Результатом таких зборів має стати формування наступних документів:

  Статут релігійної організації. Статут має містити інформацію про вид релігійної організації (релігійна громада), віросповідну приналежність, місцезнаходження, місце релігійної громади в організаційній структурі релігійного об'єднання (конфесії); права релігійної громади на заснування підприємств, засобів масової інформації, тощо, порядок управління, органи управління, майнові питання, внесення змін і доповнень та вимоги Податкового кодексу України для отримання у майбутньому статусу неприбутковості. Кількість екземплярів – 4 одиниці;

  Рішення (протокол) щодо утворення релігійної громади. Рішення (протокол) має бути оформлений відповідно до вимог до власне статуту. В протоколі варто викласти інформацію про дату, час, місце проведення засновницьких зборів, викласти інформацію про найменування релігійної громади, віросповідну приналежність, затвердження статуту, обрання керівних (виконавчих) органів. Кількість екземплярів – 4 одиниці.

  Також необхідно завчасно підготувати документи, які можуть підтвердити право власності (розпорядження, користування) на будівлю, яка стане юридичною адресою релігійної громади.

  На останок, підготувати заяву (реєстр), яка підписується не менше ніж 10-ма громадянами України – засновниками релігійної громади, щодо створення релігійної громади. Зазначена заява (реєстр) має бути (підписи на ньому) нотаріально засвідчені.

  Зазначений пакет документів подається до обласної державної адміністрації у відділ релігій та національностей. За результатами розгляду звернення і пакету документів, заявники отримують розпорядження про реєстрацію та два примірники статуту релігійної громади з відповідно відміткою про реєстрацію статуту.

  Наступний крок – реєстрація юридичної особи.

  Необхідно підготувати відповідну форму (заяву) про реєстрацію юридичною особи. Форма (заява) заповнюється самостійно. Також можна звернутись до адвоката за правовою допомогою. Важливо зазначити, що справжність підпису заявника на заяві засвідчується нотаріально.

  Примірник статуту та примірник протоколу зборів.

  Відповідний пакет документів подається до державного реєстратора в відповідну обласну державну адміністрацію.

  Ось така історія. Тепер ви знаєте, що необхідно для реєстрації релігійної громади. Звичайно, що законодавство в Україні змінюється і порядок реєстраційних дій разом з ним. Тож перед початком оформлення юридичних формальностей краще звернутись до фахівця – адвоката.

  Закон чітко не визначає процес (порядок), що передує державній реєстрації релігійної громади, але встановлює перелік необхідних документів для її реєстрації.

  Із системного аналізу пп. 3 та 4 частини 2 ст. 14 Закону можна зробити висновок, що в момент прийняття рішення засновникам релігійної громади (кількість осіб не менше 10-ти) необхідно провести загальні збори та підготувати такі документи:

  Статут релігійної громади. Кількість примірників – 3 шт. В статуті, як мінімум, необхідно описати - вид релігійної організації – релігійна громада, віросповідну приналежність і місцезнаходження; місце релігійної громади в структурі релігійного об'єднання; інформацію про майно релігійної громади; порядок прийняття рішень; інформацію про органи управління; порядок внесення змін і доповнень до статуту релігійної громади; обов’язкові норми щодо неприбутковості; порядок вирішення майнових та інших питань у разі припинення діяльності релігійної громади. Звичайно, можна скористатись типовими статутами, інформацією з мережі «інтернет», а можна отримати правову допомогу у відповідного фахівця – адвоката.

  Протокол загальних зборів віруючих. Чотири примірники. В протоколі визначається інформація про утворення релігійної громади її найменування, затвердження статуту, обрання керівних (виконавчих) органів. Також варто підготувати реєстр присутніх на установчих зборах.

  Заява. Підписується засновниками релігійної громади в кількості не менше десяти чоловік 18-річного віку. Підписи на заяві мають бути нотаріально посвідчені.

  Документ, який підтверджує право власності чи користування приміщенням або письмової згоди власника приміщення на надання адреси за місцезнаходженням релігійної громади.

  Після підготовки зазначеного переліку документів, громада, через відповідального представника, може звертатись до обласної державної адміністрації за місцем знаходження для вчинення відповідних реєстраційних дій, а саме – затвердження статуту.

  Облдержадміністрація має в місячний термін прийняти рішення щодо реєстрації (затвердження) статуту.

  Наступний крок – реєстрація юридичної особи. До державного реєстратора (знаходиться також в облдержадміністрації) подається наступний перелік документів:

  1. Форма (заява) про державну реєстрацію юридичної особи;
  2. Примірник статуту, з відповідною відміткою облдержадміністрації;
  3. Примірник протоколу загальних зборів віруючих;

  Якщо Вам потрібна допомога з реєстрацією релігійної громади чи іншими юридичними процедурами - звертайтеся до адвоката Ярослава Шевченко, тел. 093 11 95 222


  Інформація розміщена на правах реклами
  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com