Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Антипасха. Неділя 2-га після Пасхи. Ап. Фоми
    Явлення Ісуса Христа апостолові Фомі та іншим апостолам Антипасха …
  • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
    Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
  • Воскресіння Ісуса Христа
    Коли минула субота,вночі,на третій день після своїхстраждань і…
  • Воскресіння Христове
    Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Популярне
  • ЦЕРКОВНІ ЧАСИ НА СВЯТУ ПАСХУ
    Читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов. …
  • Воскресіння Христове
    Воскресіння Ісуса Христа: хроніка подій Про Свято Воскресіння…
  • Воскресіння Ісуса Христа
    Коли минула субота,вночі,на третій день після своїхстраждань і…
  • Антипасха. Неділя 2-га після Пасхи. Ап. Фоми
    Явлення Ісуса Христа апостолові Фомі та іншим апостолам Антипасха …
  • Опитування
    Ви були у Церковно-археологічного музеї, який діє при ЛПБА (м. Львів, вул. Лисенка, 43, тел. 76-54-94) ?
    На жаль, ні
    Так
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Травень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
     
    Травень 2024 (4)
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Зустріч у Львівській православній богословській академії

    16 квітня 2003 року на прохання Ректора ЛДА і С УПЦ КП митр. прот. Ярослава Ощудляка, Митрополит Львівський і Сокальський Андрій (Горак) благословив відкриття Церковно-археологічного музею, розіславши по парафіях єпархії циркуляр з благословенням настоятелям "передати ЛДА і С церковні речі, які вийшли з ужитку". На благословення правлячого архієрея відгукнулись деякі священики Львівсько-Сокальської єпархії і до цього часу тривало упорядкування та поповнення експозиції. 26 листопада 2008 року в на академічний празник – день пам'яті святителя Іоана Золотоустого – відбулось відкриття Церковно-археологічного музею (ЦАМу) при ЛПБА УПЦ КП.
    У ЦАМі експонати виставлені тематично. Частина експонатів присвячені історії Православ'я в Україні та, зокрема, у Львові. Також у ЦАМі представлена виставка хатніх ікон (мальованих на дереві), ручних хрестів, давнього облачення, церковної утварі та підсвічників.
    Усі експонати музею, а серед них є справжні історичні цінності (Віленське Євангеліє 1525 року, Тріоді та Октоїхи, видані з благословення свят. Петра Могили, антимінси Афанасія Шептицького, Сільвестра Сембрантовича. Йосафата Коциловського, Йосифа Боцяна, митрополита Николая (Юрика), Никодима (Руснака) та ін., а також ікони 17-18 століть), були подаровані для музею особисто Владикою Митрополитом, отцем Ректором, прот. Павлом Ососом (нині покійним), митр. прот. П.Салабаєм, митр. прот. М.Гнатівим, прот. В.Басарабом та іншими священиками Львівсько-Сокальської єпархії.
    Особливої уваги заслуговує окрема експозиція, присвячена блаженної пам'яті митрополиту Львівському і Тернопільському Николаю (Юрику), де зібрані його фотографії, листи, облачення та особисті речі — неоціненний дар Владики Митрополита Андрія для музею ЛПБА.
    До Неділі Торжества Православ'я у ЦАМі було підготовлено тематичну виставку понищених за час тоталітарного атеїстичного режиму ікон під назвою "Іконоборчество ХХ століття", у якій представлені вже відновлені ікони (з фотографіями їх дореставраційного вигляду), та навіть частини іконостасів, з яких було видерто і знищено унікальні древні ікони. На базі даної виставки для студентів ЛПБА було проведено лекції про іконошанування та іконоборчество у минулому та сьогоденні.
    19 березня академічний музей та тематичну виставку відвідала делегація румунських студентів теологічного факультету Амстердамського університету на чолі із його викладачем п. Хелен Зорґдраґер, яка є куратором поглибленого вивчення англійської мови студентами ЛПБА.
    Отець ректор митр. прот. Ярослав Ощудляк провів для гостей пізнавальну екскурсію, розповівши про усі експонати ЦАМу, а особливо про шанування святих ікон, провівши паралель між іконоборчеською єрессю VII-VIII століть та нищенням ікон у ХХ столітті.
    Після відвідування музею отець Ректор провів бесіду з гостями про історію, устрій, навчальний процес та життя ЛПБА, відповідав на запитання студентів. У відповідь гості розповіли про навчання та життя студентів Амстердамського університету.
    Також гості мали змогу оглянути аудиторії, бібліотеку та трапезну, а також помолитись у академічному храмі під час богослужбової практики.

    Викладач ЛПБА Назар Лозинський

    Джерело: Сайт храму Всіх Українських Святих і Львівського молодіжного православного братства "Нев'янучий Цвіт"
    • Переглядів: 3276
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com