Слідкуйте за нами:
Розділи новин
  • Нові публікації
  • Коментують
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Православні молитви за воїнів
    Молитва за воїнів, що йдуть на війну Владико Господи, Боже отців…
  • Різдво Христове
    ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! Підбірка публікацій про Христове Різдво - …
  • Великомучениця Варвара
    Життя святої Варвари Тропар, величання, кондак, прокимен, причасний …
  • Апостол Андрiй Первозваний
    Життя святого Андрія Первозваного Святий апостол Андрій на Київських…
  • Популярне
  • Великий піст 2024
    У 2024 році Великий піст розпочинається 18 березня і триватиме до…
  • Опитування
    Ви були у Церковно-археологічного музеї, який діє при ЛПБА (м. Львів, вул. Лисенка, 43, тел. 76-54-94) ?
    На жаль, ні
    Так
    • Хмаринка теґів
    • Календар
    • Архів
    «    Березень 2024    »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
     
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    31
    Березень 2024 (1)
    Лютий 2024 (1)
    Грудень 2023 (2)
    Листопад 2023 (3)
    Жовтень 2023 (2)
    Вересень 2023 (1)

    Знайшли помилку?

    Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

    Святкування престольного свята у ЛПБА

    "Величаємо тебе, святителю отче Іоане Золотоустий…"

    З року в рік Львівська православна богословська академія особливим чином вшановує пам'ять одного із найбільших вчителів та отців Церкви Христової — святителя Іоана Золотоустого, архієпископа Константинопольського. Тричі на рік (9 лютого, 12 лютого і 26 листопада) у академічному храмі, що посвячений цьому великому святому, урочисто звершується богослужіння на його честь. Але головним престольним святом, безперечно, є 26 листопада — день пам'яті святителя Іоана Золотоустого.

    Напередодні, 25 листопада, Ректор ЛПБА УПЦ КП митр. прот. Ярослав Ощудляк з благословення Високопреосвященнішого Митрополита Львівського і Сокальського Андрія, у співслужінні викладачів звершив святкове Всенічне богослужіння.

    Наступного дня, 26 листопада, у середу, о 10 год. Ранку розпочалась святкова Божественна Літургія, яку очолив о.Ректор у співслужінні викладачів ЛПБА. На превеликий жаль, не зміг прибути на святкування Високопреосвященніший Андрій, Митрополит Львівський і Сокальський, який, цього дня перебував у м.Києві на засіданні Священного Синоду УПЦ КП.

    Проповідь про життєвий шлях святителя Іоана Золотоустого та його наслідування кожним християнином виголосив Вчений секретар ЛПБА свящ. Любомир Хомин.

    Після Літургії собор духовенства звершив Молебень до святителя Іоана Золотоустого.

    Після уставних многоліть повчальне слово про те, яким повинен бути справжній пастир Церкви Христової за вченням святителя Іоана Золотоустого виголосив о.Ректор митр. прот. Ярослав Ощудляк. Він, зокрема, сказав: "Пастир, як вчить нас святитель Іоан Златоуст, повинен бути терпеливим, смиренним перед ударами долі і у всьому славити Бога. Його життя повинно бути прикладом і взірцем для людей, щоб вони наслідували його, як і він Христа".
    Отець Ректор передав усім присутнім привітання з престольним празником та благословення правлячого архієрея митрополита Львівського і Сокальського Андрія та подякував усім, хто має відношення до Духовної Школи — викладачам, студентам, працівникам та прихожанам храму — за спільну молитву і спільну справу — виховання молодого покоління пастирів стада Христового.

    Наостанок отець Ректор згадав про добру традицію щороку особливим чином відзначати престольне свято Академії. Цього року до святкувань додалась ще одна приємна подія, яка виношувалась о.Ректором вже не один рік, а втілилась лише цього року — з благословення Владики Митрополита Андрія у Львівській православній богословській академії УПЦ КП було організовано Церковно-історичний кабінет (музей). Тому після всіх богослужінь та повчань усі присутні відправились до цього музею, щоб урочисто його освятити та відкрити для відвідування усіма бажаючими.
    Усі експонати музею, а серед них є справжні історичні цінності (Віленське Євангеліє 1525 року, Тріоді та Октоїхи, видані з благословення свят. Петра Могили, антимінси Афанасія Шептицького, Сільвестра Сембрантовича. Йосафата Коциловського, Йосифа Боцяна, митрополита Николая (Юрика), Никодима (Руснака) та ін., а також ікони 17-18 століть), були подаровані для музею особисто Владикою Митрополитом, отцем Ректором, прот. Павлом Ососом (нині покійним), митр. прот. П.Салабаєм, митр. прот. М.гнатівим, прот. В.Басарабом та іншими священиками Львівсько-Сокальської єпархії. Особливої уваги заслуговує окрема експозиція, присвячена блаженної пам'яті митрополиту Львівському і Тернопільському Николаю (Юрику), де зібрані його фотографії, листи, облачення та особисті речі — неоціненний дар Владики Митрополита Андрія для музею ЛПБА.
    Після освячення Церковно-історичного кабінету митр. прот. Ярослав Ощудляк звернувся до присутніх з коротким словом, у якому висловив щирі слова подяки всім, хто долучився до створення музею, а особливо завідувачу музею п.Цибко Андрію та працівникам Львівського музею історії релігій, які допомагали в організації експозиції та побажав усім щедрих Божих благословень на многая літа.
    Після уставних многоліть отець Ректор провів екскурсію музеєм для усіх присутніх, після чого усі відправились на святковий обід.

    Автор: Викладач ЛПБА Лозинський Назар
    • Теґи: ЛПБА
    • Переглядів: 4098
    Сподобалося? Розкажи друзям:
    • Коментарі (0)
    • Facebook
    • Довідка
    Бажаєте висловитися?

    Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
    Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
    Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com