Увійти за допомогою:
Слідкуйте за нами:
Розділи новин
 • Нові публікації
 • Коментують
 • Сучасний стан п'ятидесятницького обману (частина III)
  1. Християни віри євангельської вводять додатковий дар молитовної…
 • НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ІСУСОВУ МОЛИТВУ
  Машиніст зручно вмостився на сидінні. Потяг виїхав на пряму ділянку.…
 • Барельєф
  Барельєф – це різновид скульптурно рельєфу - об'ємна композиція, яку…
 • Ікони під старовину від old-foto.com.ua
  Ікона під старовину може додати молитовного настрою. Тому ікони під…
 • Церква перед викликами сучасності, глобалізації, насильства і міграції
  Коріння екологічної кризи є екологічним та моральним, і воно вписано…
 • Популярне
 • Ікони під старовину від old-foto.com.ua
  Ікона під старовину може додати молитовного настрою. Тому ікони під…
 • Молитва розрішальна (яку священик читає над померлим)
  Розрішальна молитва (відпустительна, прощальна, молитва відпущення)…
 • Фільм «Поклик» (2021)
  Українська студія "Black Impala" запрошує переглянути онлайн новий…
 • Анонс: прем’єра фільму «Поклик»
  21.05.2021 року о 18.00 у приміщенні кінотеатру «Горіховий» м. Львова…
 • Церква перед викликами сучасності, глобалізації, насильства і міграції
  Коріння екологічної кризи є екологічним та моральним, і воно вписано…
 • Барельєф
  Барельєф – це різновид скульптурно рельєфу - об'ємна композиція, яку…
 • НЕВИГАДАНА ІСТОРІЯ ПРО ІСУСОВУ МОЛИТВУ
  Машиніст зручно вмостився на сидінні. Потяг виїхав на пряму ділянку.…
 • Опитування
  Коли Ти святкуєш Жіночий день?
  у Неділю жінок-мироносиць
  8 березня
  • Хмаринка теґів
  • Календар
  • Архів
  «    Червень 2021    »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Червень 2021 (6)
  Травень 2021 (5)
  Квітень 2021 (9)
  Березень 2021 (13)
  Лютий 2021 (13)
  Січень 2021 (2)

  Знайшли помилку?

  Виділіть слова з помилкою і натисніть Ctrl + Enter

  Як відбувається заручення

  Як відбувається зарученняВінчанню передує заручення. Заручення відбувається на відзнаку того, що шлюб відбувається перед обличчям Божим, у Його присутності, за Його всеблагим Промислом і розсудом, коли перед Ним скріплюються взаємні обіцянки людей, які вступають у шлюб.

  Заручення відбувається після Божественної Літургії. Цим нареченому й нареченій вселяється важливість Таїнства шлюбу, підкреслюється, з яким благоговінням і трепетом, з якою душевною чистотою вони повинні приступити до його здійснення.

  Те, що заручення відбувається в храмі, означає, що чоловік приймає дружину від Самого Господа. Щоб ясніше вселити, що і заручення відбувається перед обличчям Божим, Церква велить тим, що хочуть заручитися стати перед святими дверима храму, тоді як священик, що зображує в цей час Самого Господа Ісуса Христа, перебуває у святилищі, або у вівтарі. Священик уводить нареченого й наречену в храм на відзначення того, що наречені подібно первозданним прабатькам Адаму і Єві починають із цієї хвилини перед обличчям Самого Бога, у Його Святій Церкві, своє нове й святе життя в чистому шлюбі.

  Обряд починається кадінням, наслідуючи благочестивого Товію, який спалив печінку й серце риби, щоб димом і молитвою відігнати демона, ворожого до чесного подружжя (див.: Тов. 8:2). Священик тричі благословляє спочатку нареченого, потім наречену, вимовляючи: «В Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа» і дає їм запалені свічки. На кожне благословення спочатку наречений, потім наречена тричі осіняють себе хрестом і приймають від священика свічки.

  Трикратне знамення хрестом і вручення нареченому й нареченій запалених свічок є початок духовного торжества. Запалені свічки, які тримають у руках наречений і наречена, знаменують ту любов, яку вони відтепер повинні підтримувати один до одного і яка повинна бути полум'яна й чиста. Запалені свічки знаменують також цнотливість нареченого й нареченої й благодать Божу, що перебуває на них.

  Хрестоподібне кадіння означає невидиму, таємничу присутність із нами благодаті Духа Святого, що освячує нас і здійснює святі таїнства Церкви.

  За звичаєм Церкви, усяке священнодійство починається славослів'ям Бога, а при здійсненні шлюбу воно має й особливе значення: нареченим шлюб їхній представляється справою великою і святою, такою, через яку прославляється й благословляється ім'я Боже. (Виголос: «Благословенний Бог наш».)

  Мир від Бога необхідний нареченим, і поєднуються вони у мирі, для миру й однодумності. (Диякон виголошує: «В мирі Господу помолимось. За мир з неба і за спасіння душ наших Господу помолимось».)

  Потім диякон вимовляє, між іншими звичайними моліннями, моління про наречених від імені всіх присутніх у храмі. Перша молитва Святої Церкви про нареченого й наречену — це молитва про тих, що нині заручаються й про їх спасіння. Свята Церква молить Господа за нареченого й наречену, які вступають у шлюб. Мета шлюбу — благословенне народження дітей для продовження роду людського. Разом з тим Свята Церква проголошує моління, щоб Господь виконав будь-яке прохання нареченого й нареченої, що сприятиме їх спасінню.

  Священик, як здійснювач Таїнства шлюбу, вимовляє вголос молитву до Господа про те, щоб Він Сам благословив нареченого й наречену на всяку благу справу. Потім священик, подавши мир усім, велить нареченому й нареченій і всім присутнім у храмі схилити голови свої перед Господом, очікуючи від нього духовного благословення, а сам таємно читає молитву.

  Ця молитва підноситься до Господа Ісуса Христа, Жениха Святої Церкви, яку Він обручив Собі.

  Після цього священик бере персні зі святого престолу й надягає спочатку перстень нареченому, тричі осіняючи його хрестоподібно, промовляючи: «Заручається раб Божий (ім'я нареченого) з рабою Божою (ім'я нареченої) в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа».

  Потім надягає перстень нареченій, також із трикратним ознаменуванням її, і вимовляє слова: «Заручається раба Божа (ім'я нареченої) з рабом Божим (ім'я нареченого) в ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа».

  Персні мають при зарученні дуже важливе значення: це не просто подарунок нареченого нареченій, а знак нерозривного, вічного союзу між ними. Персні кладуть на праву сторону святого престолу, немов перед обличчям Самого Господа Ісуса Христа. Цим підкреслюється, що через дотик до святого престолу й лежання на ньому вони можуть прийняти силу освячення й звести на наречених благословення Боже. Персні на святому престолі лежать поруч, виражаючи тим самим взаємну любов і єднання у вірі нареченого й нареченої.

  Потім священик знову молить Господа про те, щоб Він Сам благословив і ствердив заручення, Сам осінив покладення перснів благословенням небесним і послав їм Ангела хоронителя й керівника в їхньому новому житті. На цьому заручення закінчується.

  За матеріалами книги
  "Що потрібно знати, приступаючи до Таїнства шлюбу"

  Сподобалося? Розкажи друзям:
  • Коментарі (0)
  • Facebook
  • Довідка
  Бажаєте висловитися?

  Рекомендуємо Вам авторизуватися, в цьому випадку ви зможете підписатися на коментарі до статей і бачити інформацію, приховану від анонімних відвідувачів. Без реєстрації на сайті, ви можете залишати коментарі через спеціальні плагіни.
  Вкладка Коментарі - стандартна форма сайту Hram.Lviv.UA
  Вкладка Facebook - дозволяє опублікувати відгук через Facebook.com